1. Przeżywamy XIX Niedzielę Zwykłą. Gościmy dzisiaj Włodzimierza Osicę, pallotyna. Po każdej Mszy św. ofiarą do puszek można wesprzeć akcję pomocy dla katolików na wschodzie. Za tydzień ofiary zbierane na tacę przeznaczamy na dalsze prace przy kościele. W miesiącu lipcu nie udało nam się zebrać całej sumy na ratę za kamień na posadzkę. Musieliśmy pożyczyć 13 tys. złotych. Zostały nam jeszcze dwie raty: za sierpień i za wrzesień.
 2. 31 sierpnia, podczas Mszy św. o godz. 18.00 ks. bp. Andrzej Przybylski z Częstochowy poświęci Drogę Krzyżową. Przy wyjściu z kościoła została wywieszona lista ofiarodawców Drogi Krzyżowej. Proszę o sprawdzenie, czy wszyscy znajdują się na tej liście i czy nie ma błędu. Ofiarodawcy będą umieszczeni na kamiennych tablicach na ścianie naszej świątyni.
 3. Witraże, które zdążymy wstawić, w okna naszej świątyni zostaną poświęcone przez ks. Prowincjała Zenona Hanasa SAC 1 września, w czasie sumy odpustowej. Dziękujemy członkom Róż Żywego Różańca za ofiarę na część kosztów ostatniego, drugiego z kolei witraża. Szukamy ofiarodawców, którzy uzupełnią pozostałe koszty (7 tys. zł.).
 4. Za tydzień na Mszy św. o godz. 11.30 wraz z Kołem Pszczelarzy z Kocmyrzowa będziemy dziękować za tegoroczne zbiory miodu. Przed kościołem można będzie kupić miód. Natomiast po Mszy św. wieczornej zapraszamy na nabożeństwo Fatimskie.
 5. W tym tygodniu w liturgii obchodzić będziemy:
 • we wtorekświęto Najświętszej Maryi Panny Kalwaryjskiej;
 • w środę – wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, prezbitera i męczennika,
 • w czwartek – Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Msze św. jak w każdą niedzielę. Na każdej Mszy św. będzie błogosławieństwo ziół i kwiatów.
 • w sobotę – święto św. Jacka, prezbitera, patrona archidiecezji krakowskiej.
 1. W czasie wakacji kancelaria jest czynna od poniedziałku do soboty:
  • rano – po Mszy św. porannej w godz. 30 – 8.00;
  • wieczorem – po Mszy św. wieczornej w godz. 40 – 19.30

7.     Zapraszamy na sierpniową Ewangelizację na Barce 14 sierpnia (środa), godz. 19.00, statek NIMFA, kapitanem będą Uczestnicy Rejsu Niepodległości. Zapisy na stronie radia www.pallotti.fm.

 1. Po zakończonej rekrutacji pojawiły się w niektórych klasach Liceum Królowej Apostołów wolne miejsca. Zainteresowanych serdecznie zapraszamy. Informacje w sekretariacie szkoły.
 2. Łukasz zaprasza na kolejną edycję Pallotyńskich warsztatów medialnych do Ołtarzewa. Zaproszenie skierowane jest do młodzieży gimnazjalnej i starszej. Termin: 26 – 30 sierpnia. Koszt uczestnictwa to 100 zł. Informacje u ks. Łukasza.
 3. Zapraszamy do udziału w pielgrzymkach: do Fatimy w dniach 24 – 28 października 2019 r., do Gruzji (zmiana terminu: 4 – 11 listopada 2019 r.) i do Ziemi Świętej w dniach 25 stycznia – 1 lutego 2020 r. Foldery znajdują się w zakrystii i w kancelarii.

Wszystkim Parafianom, Sympatykom naszego kościoła i Gościom życzymy dobrego odpoczynku i Bożych darów w pracach całego tygodnia.

Myśl tygodnia:

Kto nie na Boga, nic nie ma; kto Boga posiada – wszystko posiada.