1. Przeżywamy III Niedzielę Wielkiego Postu. Przed kościołem Stowarzyszenie charytatywne „Dobrosław” przeprowadza Akcję dla Krzysia. Chłopiec wygrał walkę z białaczką. Jednak Krzysia czeka operacja głowy oraz kosztowne leczenie i rehabilitacja. Gorąco prosimy o Państwa pomoc.
 2. Bóg zapłać za ofiarę do puszek dla rodziny, której grozi eksmisja. Zebraliśmy 4080 zł.
 3. 16 marca w piątek nasza młodzież otrzyma sakrament bierzmowania. Szafarzem sakramentu będzie abp Marek Jędraszewski. Przypominamy o spotkaniach przygotowujących: poniedziałek 5 marca i środa 7 marca o godz. 19.00 – spotkanie w Kościele. W najbliższą niedziele 11 marca o godz. 20.00 Msza Święta i wręczenie krzyży.
 4. W poniedziałek po wieczornej Mszy św. spotkanie Arcybractwa Straży Honorowej Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 5. Zapraszamy na Rekolekcje dla nauczycieli i pracowników szkół oraz przedszkoli, które odbędą się 10 i 11 marca o godz. 16.00 Poprowadzi je ks. dr Tomasz Kawczyk pallotyn z Sosnowca.
 6. Spotkanie przed bierzmowaniem dla uczniów klas VII będzie we wtorek o godz. 19.00   w szkole
 7. Pallotyńskie Liceum Ogólnokształcące im. Królowej Apostołów rozpoczynające działalność przy ul. Bulwarowej 33 zaprasza uczniów klas III gimnazjów na dzień otwarty w sobotę, 17 marca, o godz. 10-tej. Można będzie obejrzeć szkołę i poznać jej ofertę edukacyjną na przyszły rok szkolny.
 8. Zespół Szkół Specjalnych Nr 14 na oś Sportowym zaprasza na dzień Otwarty 10 i 21.marca. Dodatkowe informacje na plakacie.
 9. Mamy kilka zaproszeń na dni otwarte w szkołach. Więcej informacji na plakatach na tablicy ogłoszeń.
 10. 16 marca o godz. 18.00 Arcybiskup Marek Jędraszewski udzieli naszej młodzieży sakramentu bierzmowania.
 11. W sobotę, 17 marca, masz kościół będzie kościołem stacyjnym. Zapraszamy na godz. 00 na nabożeństwo pokutne, po nim o godz. 19.30 na Mszę, św., której będzie przewodniczył ks. bp Tadeusz Pieronek (Mszy św. o godz. 18.00 nie będzie). Osoby, które zgłosiły intencję na Mszę św. wieczorną, proszone są o kontakt, z ks. Proboszczem.
 12. Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne:
 • w piątek na drogę krzyżową: dzieci – o godz. 16 30, dorosłych – o godz. 17.30, młodzież – o godz. 19 00.
 • w niedzielę na Gorzkie Żale o godz. 17 00. Po nabożeństwie można do puszek złożyć ofiarę na kwiaty do Grobu Pańskiego.
 1. Są jeszcze miejsca na pielgrzymkę do Lourdes w dniach 22 – 26 kwietnia 2018 Informacje w zakrystii i w kancelarii.

Wszystkim Parafianom, Sympatykom naszego kościoła i Gościom życzymy miłych spotkań rodzinnych i wytrwania w postanowieniach wielkopostnych.

Myśl tygodnia:

Już sama obecność jednego dobrego człowieka czyni świat weselszym i piękniejszym.