1. Dzisiaj przeżywamy XXVI Niedzielę zwykłą. W gazetce parafialnej wydrukowany jest list Arcybiskupa Krakowskiego z okazji obchodów 40. Rocznicy wyboru kardynała Karola Wojtyły na papieża. Zachęcamy do lektury. Za tydzień po Mszy św. o godz. 8.30 zmiana tajemnic różańcowych.
2. Duszpasterskie Stowarzyszenie Osób z Upośledzeniem Umysłowym w ubiegłą niedzielę zebrało 1831 zł. Serdeczne Bóg zapłać za wsparcie dla tego dzieła.
3. W kalendarzu liturgicznym będziemy obchodzić w tym tygodniu:
– w poniedziałek – wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła,
– we wtorek – wspomnienie świętych Aniołów Stróżów,
– w czwartek – wspomnienie św. Franciszka z Asyżu, I czwartek miesiąca – różaniec w intencji powołań,
– w piątek –wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy. Jest to I piątek miesiąca. O godz. 8.00 Msza św. szkolna. Od godz. 9.00 odwiedzimy chorych w domach. Od godz. 17.00 możliwość spowiedzi,
– w sobotę – I sobota miesiąca. Po Mszy św. wieczornej czuwanie I sobotnie do godz. 21.00. Msza św. z modlitwą o uzdrowienie będzie 3 listopada o godz. 15.00.
4. W poniedziałek po Mszy św. wieczornej będzie spotkanie Arcybractwa Straży Honorowej Najświętszego Serca Pana Jezusa.
5. Spotkanie kandydatów przygotowujący się do sakramentu Bierzmowania z klas VII odbędzie się w poniedziałek o godz. 19.00 w budynku szkoły przy ul. Bulwarowej 33.
6. Zapraszamy osoby które chciałyby śpiewać w chórze parafialnym AMADEUM na spotkanie organizacyjne w poniedziałek o godz. 19:30 do salki na plebanii.
7. Zapraszamy osoby które potrafią grać na instrumentach – szczególnie smyczkowych i dętych – do orkiestry, którą tworzymy przy naszej Parafii, na spotkanie organizacyjne w poniedziałek o godz. 19:00 do salki na plebanii.
8. Zapraszamy młodzież z klas 8 szkoły podstawowej na spotkanie przygotowujące do sakramentu Bierzmowania we wtorek na godz. 19.00 do szkoły przy ul. Bulwarowej 33, natomiast młodzież klas 3 gimnazjum we środę na godz. 19.30 do kościoła.
9. W piątek, 5 października, w 40. rocznicę czuwań pierwszopiętrowych o godz. 20.00 w sanktuarium w Mogile zostanie odprawiona uroczysta Msza św., której będzie przewodniczył i Słowo Boże wygłosi J. Ek. Ks. Bp Jan Szkodoń.
10. W przyszłą niedzielę będziemy gościć w naszej parafii Kamila Radzimowskiego – grającego na Duduk ormiańskim. Po każdej Mszy św. będzie można posłuchać kilka utworów dziękczynnych. Przy wyjściu z kościoła będzie możliwość nabycia płyty CD z utworami artysty.
11. Przez cały miesiąc październik zapraszamy na nabożeństwo różańcowe. Od poniedziałku do piątku na godz. 17.00 zapraszamy dzieci, natomiast na godz. 17.30 wszystkich parafian.
12. Zapraszamy na pielgrzymki lotnicze: do Paryża w dniach 14-18 listopada 2018 r., do Ziemi Świętej w dwóch terminach: w ferie zimowe 19 – 26 stycznia 2019 r. i drugi termin od 23 lutego do 2 marca 2019 r. Informacje w zakrystii i w kancelarii.
Wszystkim Parafianom, Sympatykom naszego kościoła i Gościom życzymy dobrej niedzieli i wszelkiego błogosławieństwa na każdy dzień.
Myśl tygodnia:
Żeby człowieka usłyszeć, wystarczy go wysłuchać, zamiast przesłuchiwać.