1. Przeżywamy XXVII Niedzielę zwykłą. Po Mszy św. o godz. 8.30 zmiana tajemnic różańcowych. Gościmy w naszej parafii Kamila Radzimowskiego – grającego na Duduk ormiańskim. Po każdej Mszy św. można posłuchać kilka utworów dziękczynnych. Przy wyjściu z kościoła jest możliwość nabycia płyty CD z utworami artysty.
2. Za tydzień będzie XVIII Dzień Papieski, obchodzony pod hasłem: „Promieniowanie ojcostwa”. Przed kościołami w całej Polsce będzie odbywać się zbiórka ofiar na stypendia dla uzdolnionej młodzieży, czyli na inicjatywę budowania „Żywego pomnika Jana Pawła II”. Bóg zapłać za wspomożenie tej inicjatywy.
3. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu przeżywać będziemy:
– we wtorek – święto bł. Wincentego Kadłubka, biskupa,
– w sobotę – wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, prezbitera.
4. Zapraszamy młodzież z klas VIII szkoły podstawowej na spotkanie przygotowujące do sakramentu Bierzmowania we wtorek na godz. 19.00 do kościoła, natomiast młodzież klas 3 gimnazjum we środę na godz. 19.30 również do kościoła.
5. W sobotę w Arce Pana o godz. 18.00 będzie ostatnie w tym roku nabożeństwo fatimskie. Natomiast w naszej parafii na nabożeństwo fatimskie zapraszamy w przyszłą niedzielę o godz. 18.00.
6. Małopolski Związek Bokserski serdecznie zaprasza na Memoriał Stanisława Dragana (olimpijczyka z Meksyku) wszystkich sąsiadów, przyjaciół i sympatyków boksu. Memoriał odbędzie się w najbliższą sobotę, 13 października, o godz. 16.00 w Klubie Sportowym Wanda.
7. W przyszłą niedzielę, 14 października, mamy zaproszenie do dolnego kościoła na Szklanych Domach na godz. 16.00 na spotkanie z panią Małgorzatą Wassermann.
8. Przez cały miesiąc październik zapraszamy na nabożeństwo różańcowe. Od poniedziałku do piątku na godz. 17.00 zapraszamy dzieci, natomiast na godz. 17.30 wszystkich parafian.
9. Przyjmujemy wypominki. Można je składać w kancelarii i w zakrystii. Za wszystkich zmarłych w naszych domach pallotyńskich przez cały listopad będą odprawiane codziennie 24 Msze św. W naszej parafii będzie odmawiany codziennie różaniec o godz. 17.30.
10. Zapraszamy na pielgrzymki lotnicze: do Paryża w dniach 14-18 listopada 2018 r., do Ziemi Świętej w dwóch terminach: w ferie zimowe 19 – 26 stycznia 2019 r. i drugi termin od 23 lutego do 2 marca 2019 r. Informacje w zakrystii i w kancelarii.
Wszystkim Parafianom, Sympatykom naszego kościoła i Gościom życzymy miłej niedzieli i Bożego błogosławieństwa na każdy dzień. Nauczycielom i pracownikom szkół oraz ks. Dyrektorowi wytrwałości i obfitych owoców pracy.
Myśl tygodnia:
Dobrze jest oprzeć się o drugiego, bo nikt nie dźwiga życia sam.