1. Przeżywamy XVII niedzielę zwykłą. Po każdej Mszy św., z okazji wspomnienia św. Krzysztofa, będziemy święcić pojazdy.
2. Dzisiaj trwa w naszej parafii Niedzielę Słowa Drukowanego. Słowo Boże głosi ks. Jerzy Gugała, pallotyn. Po każdej Mszy św. można przed kościołem kupić ciekawe książki.
3. Za tydzień po Mszy św. o godz. 8.30 zmiana tajemnic różańcowych.
– we wtorek – wspomnienie św. Ignacego z Loyoli, prezbitera;
– w środę – wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła,
– w czwartek – jest to I czwartek – od godz. 17.00 zapraszamy na adorację i modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne,
– w piątek – jest to I piątek – od godz. 17.00 – adoracja i spowiedź. W okresie wakacyjnym nie będziemy odwiedzać chorych w domach. W nagłych przypadkach prosimy o kontakt z księdzem,
– w sobotę – wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, prezbitera. Po Mszy św. wieczornej czuwanie I sobotnie do godz. 21.00.
5. Bardzo serdecznie zapraszamy na 38 Pieszą Pielgrzymkę Krakowską na Jasną Górę z grupą pallotyńską w dniach 6 – 11 sierpnia. Zapisy przyjmujemy w kancelarii lub w zakrystii.
6. W czasie wakacji kancelaria jest czynna od poniedziałku do piątku:
– rano – po Mszy św. porannej w godz. 7.30 – 8.00,
– wieczorem – po Mszy św. wieczornej w godz. 18.40 – 19.30.
7. Trwa rekrutacja uzupełniająca do klas pierwszych Liceum Królowej Apostołów na rok szkolny 2018/2019. Zapraszamy.
8. Zapraszamy na pielgrzymkę lotniczą do Fatimy w dniach 18 21 października 2018 r. i do Paryża w dniach 14-18 listopada 2018 r. Informacje w zakrystii i w kancelarii.
9. Małopolskie Stowarzyszenie Matematyczne Kangur i Zespół Szkół Elektrycznych Nr 2 zapraszają uczniów klas 4-8 szkoły podstawowej i gimnazjum na Warsztaty Matematyczne „ile stron ma kartka papieru?” w dniach 7-9 sierpnia 2018 r. Więcej informacji na plakatach i ulotkach.
10. 15 sierpnia, w Uroczystość Wniebowzięcia NMP, w naszej Parafii będziemy opowiadać o Pallotyńskim Radiu Ewangelizacyjnym Pallotti.FM. Po każdej Mszy Św. będzie można złożyć ofiarę do puszek na dzieła Radia. Więcej szczegółów w najbliższą niedzielę. Ponadto informujemy, że nasze Radio transmituje Msze Św. codziennie o godz. 18.00 (można słuchać i oglądać) – szczególnie zachęcamy członków rodzin, aby udostępniali te informacje osobom starszych i chorym, którzy mogą wspólnie z nami uczestniczyć w liturgii.
11. Fundacje Cor Infantis i „się pomaga” zbierają na operację serca małego Piotrusia, który urodzi się jedynie z połową serca. Rodzice bardzo proszą o pomoc w ratowaniu dziecka. Szczegóły na plakacie i na ulotkach.
Wszystkim Parafianom, Sympatykom naszego kościoła i Gościom życzymy miłej niedzieli i Bożego błogosławieństwa w pracy i podczas wypoczynku.
Gdy się modlisz, ty mówisz do Boga. Kiedy czytasz Pismo Święte, Bóg mówi do Ciebie.