1. Przeżywamy XXX niedzielę zwykłą. Obchodzimy dzisiaj Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Jego tematem jest Kościół w Pakistanie. Wysyłając SMS o treści RATUJE na nr 72405 (koszt 2.46 zł.) można wesprzeć potrzebujących chrześcijan w Pakistanie. Szczegóły na ulotkach.
2. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone do puszek w ubiegłym tygodniu na Papieskie Dzieła Misyjne. Zebraliśmy 1980 zł.
3. Zapraszamy młodzież z klas VII na spotkanie przygotowujące do sakramentu Bierzmowania w poniedziałek na godz. 19.00 do szkoły przy ul. Bulwarowej 33.
4. Od poniedziałku do środy będzie możliwość spowiedzi od godz. 17.30.
5. Za tydzień po Mszy św. o godz. 8.30 zmiana tajemnic różańcowych.
6. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu przeżywać będziemy:
– w czwartek – Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. odprawiane będą jak w każdą niedzielę. O godz. 14.00 zostanie odprawiona Msza św. w Grębałowie, po której ruszy procesja na cmentarzu; jest to także I czwartek – o godz. 17.00 adoracja i modlitwy w intencji powołań kapłańskich i zakonnych;
– w piątek – wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych (Dzień Zaduszny) – za naszych zmarłych, podanych w wypominkach, modlić się będziemy podczas Mszy św. o godz. 9.00, a także przez cały miesiąc podczas modlitwy różańcowej o godz. 17.30; jest to I piątek miesiąca – od godz. 9.00 odwiedzimy chorych w ich domach, od godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i różaniec za zmarłych;
– I sobota miesiąca – na godz. 15.00 zapraszamy na Mszę św. z modlitwą o uzdrowienie. Po Mszy św. wieczornej czuwanie I sobotnie do godz. 21.00.
7. Przez cały miesiąc listopad w kościołach prowadzonych przez księży pallotynów codziennie będą odprawiane 24 Msze św. za zmarłych polecanych nam w wypominkach. Wypominki można składać w kancelarii i zakrystii.
8. Szkoła Podstawowa im. Św. Wincentego Pallottiego na os. Krakowiaków poszukuje osoby do pracy w charakterze sprzątaczki.
9. Zapraszamy na ferie zimowe młodzież i dzieci od klasy 4 podstawowej do Zakopanego w terminie 12 – 19 stycznia. Wszelkich informacji udziela ks. Sebastian.
10. Zapraszamy na pielgrzymki lotnicze: do Ziemi Świętej w dwóch terminach: w ferie zimowe 19 – 26 stycznia 2019 r. i drugi termin od 23 lutego do 2 marca 2019 r. Informacje w zakrystii i w kancelarii.
Wszystkim Parafianom, Sympatykom i Gościom życzymy miłej niedzieli i Bożego błogosławieństwa na każdy dzień.
Myśl tygodnia:
Czas to bogactwo, którego nie można zaoszczędzić: trzeba je wydawać.