1. Przeżywamy XVI niedzielę zwykłą. Dzisiejsze ofiary na tacę przeznaczone są na dalsze prace w kościele. Przy wyjściu z kościoła można obejrzeć projekty (5) witraży. 1. i 3. witraż zostały już ufundowane. Bóg zapłać.
 2. W czwartek i w niedzielę po każdej Mszy św., z okazji wspomnienia św. Krzysztofa, będzie poświęcenie pojazdów.
 3. W tym tygodniu w liturgii przeżywać będziemy:
 • w poniedziałek – święto św. Marii Magdaleny;
 • we wtorek – św. Brygidy, zakonnicy, patronki Europy,
 • we środę – wspomnienie św. Kingi, dziewicy,
 • w czwartek – święto św. Jakuba, Apostoła,
 • w piątek – wspomnienie Świętych Joachima i Anny, rodziców Najświętszej Maryi Panny.
 1. W czasie wakacji kancelaria jest czynna od poniedziałku do soboty:
 • rano – po Mszy św. porannej w godz. 30 – 8.00,
 • wieczorem – po Mszy św. wieczornej w godz. 40 – 19.30.
 1. W piątek, 26 lipca, o godz. 18.30 zapraszamy do naszego kościoła na koncert „University of Cambridge Symphony Orchestra” (ˌczyt. Juniversiti of Keimbridż Simfoni Orkistra). Jest jedna z najlepszych orkiestr uniwersyteckich nie tylko na Wyspach Brytyjskich, ale w całej Europie. Grają w niej najlepsi młodzi muzycy reprezentujący wszystkie Kolegia słynnego Uniwersytetu Cambridge (czyt. Keimbridż). Orkiestra funkcjonuje od 1991 roku, a jej działalnością kierują sami studenci. Szczegóły na plakacie.
 2. W okresie wakacyjnych i urlopowych dni poświęćmy więcej czasu na spotkanie z Bogiem: modlitwę, czytanie Pisma św., Msze św. w tygodniu.
 3. Bardzo serdecznie zapraszamy na 38 Pieszą Pielgrzymkę Krakowską na Jasną Górę z grupą pallotyńską w dniach 6 – 11 sierpnia. Zapisy przyjmujemy w kancelarii lub w zakrystii.
 4. Po zakończonej rekrutacji pojawiły się w niektórych klasach Liceum Królowej Apostołów wolne miejsca. Zainteresowanych serdecznie zapraszamy. Informacje w sekretariacie szkoły.
 5. Łukasz zaprasza na kolejną edycję Pallotyńskich warsztatów medialnych do Ołtarzewa. Zaproszenie skierowane jest do młodzieży gimnazjalnej i starszej. Termin: 26 – 30 sierpnia. Koszt uczestnictwa to 100 zł. Informacje u ks. Łukasza.
 6. Zapraszamy do udziału w pielgrzymkach: do Fatimy w dniach 24 – 28 października 2019 r., do Gruzji (zmiana terminu: 4 – 11 listopada 2019 r.) i do Ziemi Świętej w dniach 25 stycznia – 1 lutego 2020 r. Foldery znajdują się w zakrystii i w kancelarii.

Wszystkim Parafianom, Sympatykom naszego kościoła i Gościom życzymy miłej niedzieli i Bożego błogosławieństwa w pracy i podczas wypoczynku.

Myśl tygodnia:

Podnieś oczy, a zobaczysz gwiazdy.