1. Przeżywamy doroczny odpust ku czci św. Wincentego Pallottiego. Witamy w naszej wspólnocie ks. Piotra Pawelca, salezjanina, Dyrektora Szkoły Salezjańskiej z os. Piastów. Bóg zapłać za wygłoszone Słowo Boże. O godz. 19.00 zapraszamy na koncert kolęd i utworów Bożonarodzeniowych w wykonaniu chóru AMADEUM.
2. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone na dalsze prace w kościele. Na tacę zebraliśmy 6300 zł., a w kopertach 1700 zł. Dziękujemy także za ofiary składane na drogę krzyżową. Na tablicy ogłoszeń przy wejściu do kościoła znajduje się podziękowanie od ks. Jarosława Olszewskiego SAC za ofiary złożone ba budowę kościoła w Żytomierzu.
3. W tym tygodniu w liturgii wspominać będziemy:
– w poniedziałek – św. Tomasza z Akwinu, prezbitera i doktora Kościoła;
– w czwartek – św. Jana Bosko, prezbitera.
4. W piątek przypada I piątek miesiąca. O godz. 8.00 Msza św. dla dzieci i młodzieży szkoły św. Wincentego Pallottiego. Od godz. 9.00 odwiedzimy chorych w domach. Od godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i spowiedź dla dorosłych.
5. W sobotę będziemy obchodzić Święto Ofiarowania Pańskiego. Msze św. w naszym kościele o godz. 7.00, 9.00 i 18.00. Na wszystkich Mszach św. będzie obrzęd poświęcenia gromnic. Jest to także Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Ofiary zbierane na tacę przeznaczone będą na klasztory kontemplacyjne. O godz. 15.00 zapraszamy na Mszę św. z modlitwą o uzdrowienie. Po Mszy św. wieczornej rozpocznie się czuwanie I sobotnie.
6. Zapraszamy uczniów klas III gimnazjum na spotkanie przed Bierzmowaniem w środę na godz. 19.30 do kościoła.
7. Zmiana tajemnic różańcowych w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 8.30.
8. Zapraszamy na styczniową Ewangelizację na Barce w czwartek 31 stycznia. Gościć będziemy ks. Ryszarda Gacka. Spotkanie odbędzie się na barce Aquarius obok Jubilatu. Zapisy na stronie www.pallotti.fm
9. 16 lutego organizujemy Bal dobroczynny. Zapraszamy do udziału. Więcej informacji i zapisy w Zakrystii. Jeżeli ktoś chciałby się włączyć w organizację balu – potrzebna jest pomoc fizyczna. Można też przekazać fanty na licytację.
10. Od jutra będziemy kontynuować wizytę duszpasterska. Kolędę rozpoczynamy od godz. 15.00. Kancelaria parafialna w czasie kolędy będzie czynna po wieczornej Mszy św. W tym tygodniu odwiedzimy mieszkańców następujących bloków:
28 stycznia (poniedziałek):
Zielone: 22, 25 i 26.
29 stycznia (wtorek):
ul. Stadionowa, ul. Bulwarowa 31a.
30 stycznia (środa):
ul. Odmogile i ul. Bulwarowa – domki i blok 31.
31 stycznia (czwartek):
ul. Bulwarowa: 19a, 19b, 19c, 31b i 35d.
11 stycznia (piątek):
Rodziny, które nie mogły przyjąć kolędy w wyznaczonym terminie.
Dokładny plan jest w naszych domach.
Wszystkim Parafianom, Sympatykom naszego kościoła i Gościom życzymy miłych niedzielnych spotkań oraz opieki Matki Bożej na każdy dzień.
Myśl tygodnia:
Rób, co możesz, a Bóg za ciebie uczyni, czego ty nie możesz.