1. Przeżywamy XXI Niedzielę zwykłą, a także Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Przed kościołem ofiarą do puszek można wspomóc małego Dominika, naszego Parafianina. Chłopiec od 3 lat walczy z białaczka, jest już po dwóch przyczepach szpiku kostnego, wymaga kosztownego leczenia. Witamy w naszej wspólnocie kleryka Łukasza Peterwasa SAC. Kleryk Łukasz będzie aktywnie uczestniczył w działaniach duszpasterskich w naszej parafii.
2. W tym tygodniu w liturgii wspominać będziemy:
– w poniedziałek – św. Monikę;
– we wtorek – św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła,
– w środę – męczeństwo św. Jana Chrzciciela,
– w sobotę – już w ramach odpustu zapraszamy na Mszę św. o 18.00, a po niej na nabożeństwo Pierwszej Soboty Miesiąca. O godz. 20.00 rozpocznie się różaniec z intencjami do Matki Bożej Pocieszenia, a po nim Maryjna procesja światła wokół kościoła. Zakończymy ją Apelem o godz. 21.00.
3. Zapraszamy na sierpniową EWANGELIZACJĘ NA BARCE, którą organizujemy wspólnie z Województwem Małopolskim. Środa, 29 sierpnia, godz. 19.00, Statek Nimfa – trzeba się zapisać na stronie Pallotti.FM lub w zakrystii. Słowo głosić będzie Karol Sobczyk – lider wspólnoty Głos na Pustyni
4. W czwartek na godz. 18.00 zapraszamy na Mszę św. Posłania. Pani Kamila Róg wyjeżdża jako woluntariusz do Brazylii do pracy z dziećmi w ,,Domu serca”. Na tej Mszy św. zostanie uroczyście posłana do tej pracy.
5. Za tydzień, będziemy obchodzić odpust parafialny. Zapraszamy na uroczystą sumę odpustową o godz. 11.30, którą odprawi ks. Waldemar Pawlik SAC, Wiceprowincjał.
Na pozostałych Mszach św. Słowo Boże będzie głosił ks. Michał Górski SAC. Zmiana tajemnic różańca o godz. 11.15 (przed Mszą św. odpustową). W dniu odpustu o godz. 16:00 na stadionie WANDA nasza drużyna parafialna rozegra mecz charytatywny na rzecz Hospicjum z drużyną Stal Nowa Huta (jest to drużyna składająca się z ludzi różnych profesji, a także byłych zawodników piłki nożnej) Do wylicytowania w przerwie meczu będzie między innymi koszulka piłkarska Cracovii z autografem trenera Michała Probierza, piłki z autografami Zbigniewa Bońka, Jerzego Dudka i piłkarzy Cracovii. Dla dzieci będzie darmowa zjeżdżalnia Przez cały dzień będzie można złożyć ofiarę do puszek na rzecz Hospicjum.
6. Zapraszamy wszystkich ministrantów i lektorów na zbiórkę w przyszłą sobotę o godz. 9.00.
7. W poniedziałek, 3 września, rozpoczynamy rok szkolny. Zapraszamy na Mszę św. dla Gimnazjum i Liceum im. Królowej Apostołów oraz klas VII i VIII Szkoły Podstawowej na godz. 8.00, dla klas II – VI Szkoły Podstawowej im. św. Wincentego Pallottiego na godz. 9.00, dla Zespołu Szkół Specjalnych – na godz. 10.00. O godz. 16.00 zapraszamy uczniów klas pierwszych na poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych.
8. Zapraszamy na pielgrzymkę lotniczą do Fatimy w dniach 18 21 października 2018 r. i do Paryża w dniach 14-18 listopada 2018 r. Do Ziemi Świętej w dwóch terminach w ferie zimowe19-26 stycznia i drugi termin od 23.02 do 3.03.2019 roku. Informacje w zakrystii i w kancelarii.
Wszystkim Parafianom, Sympatykom naszego kościoła i Gościom życzymy Bożych darów w pracach całego tygodnia, a dzieciom, młodzieży i pracownikom oświaty dobrego rozpoczęcia nowego roku szkolnego.
Miłość nie liczy się z siłami, wierzy w niemożliwe.