1. Dzisiaj przeżywamy IV Niedzielę Adwentu. Bardzo serdecznie dziękuję za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na prace w kościele. Zebraliśmy na tacę 5400 zł., w kopertach 4710 zł. Bóg zapłać rodzinie Państwa Zaforymskich. Są oni fundatorami nowego witraża „Wniebowzięcie NMP”. Poświęcenie witraża odbędzie się 6 stycznia o godz. 18.00 – w ostatnim dniu Epifanii. Podczas Mszy św. o godz. 18.00 będzie posługiwał chór AMADEUM. O godz. 17.50 zapraszamy na przygotowanie do liturgii.
2. Jutro przypada Wigilia Bożego Narodzenia. Mszy św. o godz. 18.00 nie będzie. Możliwość spowiedzi od 5.30 do 13.00. Na Mszę św. Pasterską zapraszamy na godz. 24.00. Zapraszamy także na wspólne kolędowanie pół godziny przed Pasterką. W noc Bożego Narodzenia kończy się modlitewny wysiłek w Dziele Duchowej Pomocy. Taca przeznaczona będzie na Fundusz Obrony Życia.
3. We wtorek w dzień Bożego Narodzenia i w środę w święto św. Szczepana Msze św. będą odprawiane według porządku niedzielnego.
4. W tym tygodniu przeżywać będziemy:
– w czwartek – święto św. Jana, apostoła i ewangelisty, na każdej Mszy św. poświęcenie wina
– w piątek – święto Świętych Młodzianków, męczenników
– w sobotę – w tym dniu obchodzi imieniny ks. Tomasz, zapraszamy na Mszę św. w jego intencji o godz. 18.00
5. W zakrystii można jeszcze nabyć świece Caritasu, opłatki, a na ołtarzu jest światełko z Betlejem. Światełko to można zabrać do swoich domów.
6. Przed wieczerzą wigilijną pamiętajmy o wspólnej modlitwie i odczytaniu fragmentu Ewangelii św. Łukasza rozdział 2. Zaprośmy także samotnych sąsiadów, aby w ten wieczór nikt nie był sam.
7. Bardzo serdecznie dziękuję paniom za pomoc w rozprowadzaniu świec i opłatków, dziękuję także za rozniesienie listów i opłatków do naszych domów i przygotowaniu paczek dla potrzebujących.
8. Zapraszamy na Dobroczynny Bal Sylwestrowy pod hasłem „Pallotyni i Przyjaciele”. Dochód z balu przeznaczony będzie na wyjazd do Lourdes osób chorych. Szczegóły na plakatach. Informacje dodatkowe i zapisy w zakrystii i w kancelarii.
9. Już dzisiaj zapraszamy na ważne wydarzenie nawiązujące do tradycji, którą stworzył św. Wincenty Pallotti. Epifanie – nabożeństwa, które będziemy mogli przeżyć w dniach od 3 do 6 stycznia. Program na plakacie.
10. Zapraszamy na ferie zimowe młodzież i dzieci od klasy 4 szkoły podstawowej do Zakopanego w terminie 12 – 19 stycznia. Wszelkich informacji udziela ks. Sebastian.
11. Zapraszamy również na Rekolekcje w Drodze do Medjugorie 28 kwietnia – 5 maja 2019 r., które poprowadzi ks. Łukasz. Więcej informacji na plakatach.
Wszystkim Parafianom, Sympatykom naszego kościoła i Gościom życzymy radosnych spotkań rodzinnych i Bożej obecności w domach naszych.
Myśl tygodnia:
Nie gań poczynań bliźniego, zanim nie spojrzysz w głąb siebie.