1. Dzisiejsza niedziela Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata kończy rok liturgiczny. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę w ubiegłą niedzielę. Zebraliśmy na tacę 5700 zł., w kopertach 3150 zł. Za tydzień, po Mszy św. o godz. 8.30, zmiana tajemnic różańcowych. Przed kościołem prowadzona jest zbiórka na rzecz naszej Pani Nauczycielki ze Szkoły Podstawowej im. św. W. Pallottiego, którą dotknęła seria nieszczęść. W tym samym dniu zmarł jej mąż i spalił się dom. Serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary.
2. W przyszłą niedzielę odbędą się wybory do Rad Dzielnic. Warto wziąć udział w tych wyborach, gdyż to my zdecydujemy kto będzie nas reprezentował w lokalnym samorządzie przez najbliższe 5 lat. Trzeba pamiętać, że to Radny dzielnicy ma często wpływ na to co dzieje się na naszych osiedlach i w dzielnicy. Warto przez najbliższy tydzień przyjrzeć się sylwetkom kandydatów na stanowisko Radnego.
3. W przyszłą niedzielę przed kościołem będzie prowadzona zbiórka na rzecz naszego parafianina, 9-letniego Krzysia, chorego na cukrzycę insulino zależną (ze śpiączką).
4. W liturgii w tym tygodniu przeżywać będziemy:
– w piątek – święto św. Andrzeja, Apostoła;
– I sobota miesiąca – na godz. 15.00 zapraszamy na Mszę św. z modlitwą o uzdrowienie; po Mszy św. wieczornej czuwanie I sobotnie do godz. 21.00.
5. Zapraszamy na cykl warsztatów „Rodzina – a miało być tak pięknie … i JEST pięknie!” Celem warsztatów jest pomoc w trudnościach wychowawczych przez świadome budowanie relacji w rodzinie oraz nabywanie umiejętności wychowawczych podczas twórczych zajęć praktycznych w niewielkich grupach. Szczegółowe informacje na temat warsztatów dostępne są bezpośrednio u osoby prowadzącej warsztaty, pani Joasi Wilk (mamy, żony i pedagoga), po Mszach św. o godz. 10.00, 11.30 oraz 13.00 w kawiarence parafialnej. Tematem pierwszych warsztatów będzie „Radzenie sobie ze złością w relacji z dzieckiem”. Serdecznie zapraszamy
6. Młodzież z klas VII przygotowujących się do bierzmowania zapraszamy w poniedziałek na godz. 19.00 do kościoła.
7. Jeszcze do piątku zapraszamy na różaniec o godz. 17.30 w intencji naszych bliskich zmarłych podanych nam w wypominkach.
8. Za tydzień rozpoczynamy Adwent – czas oczekiwania na przyjście Zbawiciela. W niedziele Adwentu podczas Mszy św. o godz. 18.00 będzie posługiwał chór AMADEUM. 10 minut przed Mszą zapraszamy na przygotowanie do liturgii.
9. Zapraszamy na Dobroczynny Bal Sylwestrowy pod hasłem „Pallotyni i Przyjaciele”. Dochód z balu przeznaczony będzie na wyjazd do Lourdes osób chorych. Szczegóły na plakatach. Informacje dodatkowe i zapisy w zakrystii i w kancelarii.
10. Zapraszamy na ferie zimowe młodzież i dzieci od klasy 4 podstawowej do Zakopanego w terminie 12 – 19 stycznia. Wszelkich informacji udziela ks. Sebastian.
11. Zapraszamy na pielgrzymki lotnicze: do Ziemi Świętej w dwóch terminach: w ferie zimowe 12 – 19 stycznia 2019 r. i drugi termin od 23 lutego do 2 marca 2019 r. Informacje w zakrystii i w kancelarii.
12. Zapraszamy również na Rekolekcje w Drodze do Medjugorie w dniach 28 kwietnia – 5 maja 2019 r., które poprowadzi ks. Łukasz. Więcej informacji na plakatach oraz na naszej stronie internetowej.
Wszystkim parafianom, Sympatykom naszego kościoła i Gościom życzymy miłej niedzieli oraz Bożego Błogosławieństwa w podejmowanych pracach i dobrej zabawy andrzejkowej.
Myśl tygodnia:
Należy być optymistą na początku pracy, a krytycznym na końcu.