1. Przeżywamy XXXIII Niedzielę zwykłą. Ofiary składane na tacę przeznaczone są na dalsze prace w kościele. Bóg zapłać. (Malowana jest już Droga Krzyżowa – zachęcamy do jej obejrzenia!)
2. Za tydzień będziemy obchodzić niedzielę Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, która kończy rok liturgiczny. Dzisiaj kończy się II Światowy Dzień Ubogich w Archidiecezji Krakowskiej.
3. Za tydzień przed kościołem będzie prowadzona zbiórka na rzecz naszej Pani Nauczycielki ze Szkoły Podstawowej im. św. W. Pallottiego, którą dotknęła seria nieszczęść. W tym samym dniu zmarł jej mąż i spalił się dom. Już dzisiaj składam serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary.
4. W liturgii w tym tygodniu wspominamy:
– w poniedziałek – bł. Salomeę, zakonnicę,
– we wtorek – św. Rafała Kalinowskiego, prezbitera,
– w środę – Ofiarowanie Najświętszej Marii Panny,
– w czwartek – św. Cecylię, dziewicę i męczennicę,
– w sobotę – świętych męczenników Andrzeja Dung-Lac, prezbitera, i Towarzyszy.
5. 20 listopada, wtorek, o godz. 19.00 zapraszamy na listopadową Ewangelizację na Barce. Pragniemy w czasie nowej odsłony, pokazać człowieka, który był spowiednikiem świętych: o. Józefa Andrasza SJ. Więcej informacji i rejestracja na stronie: http://pallotti.fm/barka-2/.
6. Zapraszamy na różaniec o godz. 17.30 w intencji naszych bliskich zmarłych podanych nam w wypominkach.
7. Młodzież z klas VIII przygotowujących się do bierzmowania zapraszamy we wtorek na godz. 19.00 do szkoły przy ul. Bulwarowej 33. Natomiast w środę o 19.30 zapraszamy uczniów klas III gimnazjum na spotkanie w kościele.
8. Posługa Kobiet katolickich ,,Magnificat” zaprasza kobiety wszystkich stanów, zawodów i środowisk na kolejne spotkanie połączone z uroczystym posiłkiem, uwielbieniem Boga i świadectwem zaproszonego gościa. Tym razem gościem będzie dr teologii Anna Saj, świecka misjonarka w ramach katolickiego Instytutu Ewangelizacji Świata, żona, matka 6 dzieci i babcia. Spotkanie odbędzie się 25 listopada w restauracji ,,Santorini”. Udział w spotkaniu jest możliwy po uprzednim zarejestrowaniu. Szczegółowe informacje na plakatach i ulotkach.
9. Zapraszamy na cykl warsztatów „Rodzina – a miało być tak pięknie … i JEST pięknie!” Celem warsztatów jest pomoc w trudnościach wychowawczych przez świadome budowanie relacji w rodzinie oraz nabywanie umiejętności wychowawczych podczas twórczych zajęć praktycznych w niewielkich grupach. Szczegółowe informacje na temat warsztatów dostępne są w dzisiejszym wydaniu gazetki parafialnej oraz bezpośrednio u osoby prowadzącej warsztaty, pani Joasi Wilk (mamy, żony i pedagoga) w dniu 25.11.2018r. po Mszach św. o godz. 10:00, 11:30 oraz 13:00 w kawiarence parafialnej. Tematem pierwszych warsztatów będzie „Radzenie sobie ze złością w relacji z dzieckiem”. Serdecznie zapraszamy!
10. Zapraszamy na ferie zimowe młodzież i dzieci od klasy 4 podstawowej do Zakopanego w terminie 12 – 19 stycznia. Wszelkich informacji udziela ks. Sebastian.
11. Zapraszamy na pielgrzymki lotnicze: do Ziemi Świętej w dwóch terminach: w ferie zimowe 12 – 19 stycznia 2019 r. i drugi termin od 23 lutego do 2 marca 2019 r. Informacje w zakrystii i w kancelarii.
Wszystkim parafianom, Sympatykom naszego kościoła i Gościom życzymy miłej niedzieli oraz Bożego Błogosławieństwa w podejmowanych pracach.
Myśl tygodnia:
Należy być optymistą na początku pracy, a krytycznym na końcu.