Pielgrzymka do Izraela szlakiem biblijnym – 8 DNI

TERMIN: 12.01-19.01.2019

GALILEA – JAFFA – TABOR – KANA GALILEJSKA – KAFARNAUM – M.MARTWE – JEROZOLIMA – BETLEJEM

 

1 dzień (12.01.2019r.)
KATOWICE – TEL AVIV

Zbiórka na lotnisku, odprawa bagażowo – biletowa, wylot do Tel Aviv-u. Przejazd do hotelu kolacja i nocleg w Betlejem.

2 dzień (13.01.2019r.)
BETLEJEM – AIN KAREM

Śniadanie. Przejazd na Pole Pasterzy, miejsca gdzie Anioł Pasterzom obwieszczał nowinę o Narodzeniu Jezusa.  Przejazd do sklepu z dewocjonaliami, z możliwością zakupu pamiątek. Sklep prowadzony jest od lat przez palestyńskich Chrześcijan. Nawiedzenie Bazyliki Narodzenia PańskiegoGrota Narodzenia.  Wizyta w kościele Św. Katarzyny. Przejście do Groty Mlecznej – miejsca, gdzie najświętsza Maryja Panna karmiąc Jezusa uroniła kroplę mleka i grota stała się cała biała. Popołudniu dzień w Ain Karem. Wizyta w Kościele Nawiedzenia św. Elżbiety. Przejście do miejsca narodzin Jana Chrzciciela. Powrót do hotelu. Kolacja i nocleg w Betlejem.

3 dzień (14.01.2019r.)
GÓRA OLIWNA – JEROZOLIMA

Śniadanie. Przejazd na Górę Oliwną. Wizyta w Betfage – początek tradycyjnej procesji Niedzieli Palmowej. Kościół Pater Noster, gdzie znajdują się majolikowe tablice, upamiętniające modlitwę, której nauczył nas Chrystus – Ojcze Nasz.  Przejście na punkt widokowy, na Górze Oliwnej. Zejście do kościoła Dominus Flevit miejsca, gdzie Pan zapłakał nad Jerozolimą. Wizyta w Ogrodzie Oliwnym – modlitwa Chrystusa w Getsemani – w Ogrójcu. Następnie wejdziemy do Bazyliki Wniebowzięcia NMP, z której Maryja została wzniesiona do nieba. Udamy się także na Górę Syjon by nawiedzić kościół Zaśnięcia NMP. Nawiedzimy też wieczernik, gdzie Pan Jezus wraz z apostołami spożył Ostatnią Wieczerzę, podczas której ustanowił Sakrament Eucharystii i Kapłaństwa. W tej Sali Apostołowie otrzymali Ducha Świętego, w dniu Pięćdziesiątnicy. Synagoga, w której znajduje się Grób Króla Dawida. Powrót do hotelu w Betlejem. Kolacja i nocleg.

4 dzień (15.01.2019r.)
JERYCHO – M. MARTWE 

Śniadanie. Przejazd Doliną Jordanu, po drodze pustynia Wadi Quelt. Odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych w Qaser El–Yehud. Jerycho – Źródło Elizeusza i sykomora Zacheusza. Postój pod sykomorą Zacheusza i na polu widokowym pod Górą Kuszenia, przejazd nad Morze Martwe (czas wolny na relaksacyjną kąpiel ok. 2 h) kolacja i nocleg w Betlejem.

 5 dzień  (16.01.2019r.)
SEBASTA-NABLUS (SZCHEM)- KANA – NAZARET

Śniadanie. Przejazd do Sebasty – ruin miasta chluby Heroda Wielkiego. Wizyta w Nablusie przy studni Jakubowej. Wizyta w Kanie Galilejskiej – Sanktuarium Pierwszego Cudu Jezusa (odnowienie sakramentu małżeństwa). Przejazd do Nazaretu – miasta, gdzie Jezus dorastał. Obiadokolacja i nocleg w Nazarecie lub Tyberiadzie.

 6 dzień  (17.01.2019r.)
TYBERIADA – GALILEA – KAFARNAUM – JEZIORO GENEZARET 

Śniadanie. Transfer na Górę Ośmiu Błogosławieństw – miejsce Kazania na Górze. Przejazd do Tabghi, miejsca gdzie Jezus rozmnożył chleb i ryby. To tutaj Pan Jezus nakarmił 5 tysięcy mężczyzn, nie licząc kobiet i dzieci. Przejście do Kościoła Prymatu Świętego Piotra. Przejazd do Kafarnaum – miasta cudów Chrystusa. W Kafarnaum zobaczymy dom św. Piotra oraz ruiny Synagogi, której fundamenty pamiętają pobyt Pana Jezusa w tym mieście. Rejs łodzią po Jeziorze Galilejskim. Przerwa na tradycyjny lunch, rybę Świętego Piotra (18 USD). Następnie wjazd taksówkami na Górę Tabor, miejsce Przemienienia. Wydarzenie to upamiętnia piękna franciszkańska Bazylika Przemienienia Pańskiego z kaplicami poświęconymi Mojżeszowi i Eliaszowi. Przejazd do Betlejem. Kolacja i nocleg.

7 dzień  (18.01.2019r.)
JEROZOLIMA

Śniadanie. Wejście bramą Lwów do Starego Miasta w Jerozolimie. Przejście do kościoła św. Anny, obok Sadzawki Betesdy, dalej przez Stare Miasto do warowni Marka Antoniusza, gdzie znajdują się dwie pierwsze stacje Drogi Krzyżowej. Rozpoczęcie nabożeństwa Drogi Krzyżowej, przejście Via Dolorosa do Bazyliki Męki Pańskiej. Wejście na Golgotę. Zakończenie Drogi Krzyżowej przy Grobie Pańskim. Zwiedzanie Bazyliki. Czas wolny na zakupy na targu jerozolimskim. Spacer przez dzielnicę żydowską i ormiańską pod Ścianę Płaczu. Powrót do Hotelu w Betlejem. Kolacja i nocleg w Betlejem.

8 dzień  (19.01.2019r.)
TEL AVIV – KATOWICE

Śniadanie. Transfer do Jaffy (najstarszego miasta w Izraelu), nawiedzenie kościoła Świętego Piotra. Przejazd na lotnisko, odprawa biletowo- bagażowa, przelot do Polski.

CENA:  2800 zł

CENA ZAWIERA:

 • Bilet lotniczy na trasie Polska-Izrael-Polska, opłaty lotniskowe, bagaż zasadniczy 23 kg i mały bagaż podręczny
 • Transport komfortowym i klimatyzowanym autobusem na terenie Izraela
 • Zakwaterowanie (7 rozpoczętych noclegów) w pokojach dwu i trzy osobowych w hotel 3*** – zgodnie z programem wycieczki. Dopłata do pokoju 1 os. 180 USD/os
 • Wyżywienie – śniadania, obiadokolacje
 • Przewodnik z jęz. polskim
 • Ubezpieczenie KL – 30,000 €, NNW – 4000€ i bagaż – 400€

CENA NIE ZAWIERA:

 • DOJAZDU NA LOTNISKO Z KRAKOWA
 • Wydatków własnych, posiłków nie wymienionych w programie
 • Ryba Św. Piotra 18 USD
 • Biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, obligatoryjnych napiwków dla kierowców, przewodników i hoteli (razem 100 USD)
  – płatne u lokalnego kontrahenta

 • Ubezpieczenia od chorób przewlekłych 100 PLN/os, kosztów rezygnacji – ok.3 % lub 6%% wartości imprezy (w przypadku osób chorujących na choroby przewlekłe)
 • Dojazdu na lotnisko.
 • Obowiązkowej Składki na TFG 15 zł/os.

 

UWAGI

 • Program jest ramowy i kolejność zwiedzania może ulec zmianie
 • Wyżywienie to dwa posiłki w formie bufetu
 • Napoje do kolacji są dodatkowo płatne. Ostatniego dnia nie ma kolacji
 • Cena za dziecko 2-12 lat 2550 PLN
  1. Dopłata do pokoju 1 osobowego 180 USD
 • Przy wylotach do Izraela paszport musi być ważny 6 miesięcy w dniu wylotu
 • Kurs przyjęty do kalkulacji to 3,7
 • Oferta została skalkulowana dla grupy minimum 40 osób

UWAGA: PROGRAM JEST RAMOWY. KOLEJNOŚĆ ZWIEDZANIA MOŻE ULEC ZMIANIE.