1. Przeżywamy XXXII Niedzielę zwykłą. Dzisiaj przypada Narodowe Święto Niepodległości. Jest to także Pallotyńska Niedziela Misyjna. Słowo Boże będzie głosił ks. Marek Pasiuk, pallotyn. Po każdej Mszy św. ofiarą do puszek można wspomóc dzieła misyjne prowadzone przez nasze Zgromadzenie. Msza św. o godz. 10.00 zostanie odprawiona w intencji Ojczyzny. Po niej zapraszamy na poezje i dramaty Karola Wojtyły oraz wiersze Maryjne recytowane przez panią Magdalenę Markiewicz, aktorkę i wokalistkę. Ofiary składane na tacę w przyszłą niedzielę będą przeznaczone na dalsze prace w kościele.
  2. W naszej gazetce można przeczytać list pasterski Episkopatu Polski z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.
  3. W tym tygodniu w liturgii wspominać będziemy:
  • w poniedziałek – św. Jozafata, biskupa i męczennika,
  • we wtorek – świętych Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polski,
  • w sobotę św. Elżbietę Węgierską, zakonnicę.
  1. Zapraszamy na różaniec o godz. 17.30 w intencji naszych bliskich zmarłych podanych nam w wypominkach.
  2. Młodzież z klas VIII przygotowujących się do bierzmowania zapraszamy we wtorek, 13 listopada, na godz. 19.00 do szkoły przy ul. Bulwarowej 33.
  3. W dniach 11 – 18 listopada 2018 r. będziemy obchodzić II Światowy Dzień Ubogich w Archidiecezji Krakowskiej. Szczegółowy plan obchodów tego Dnia jest na plakacie.
  4. Zapraszamy na ferie zimowe młodzież i dzieci od klasy 4 podstawowej do Zakopanego w terminie 12 – 19 Wszelkich informacji udziela ks. Sebastian.
  5. Zapraszamy na pielgrzymki lotnicze: do Ziemi Świętej w dwóch terminach: w ferie zimowe 12 – 19 stycznia 2019 r. (zmiana terminu) i drugi termin od 23 lutego do 2 marca 2019 r. Informacje w zakrystii i w kancelarii.

Wszystkim Parafianom, Sympatykom naszego kościoła i Gościom życzymy dobrego odpoczynku i wszelkich Bożych darów w pracach całego tygodnia. Obchodząc dzisiejsze Święto Niepodległości  życzymy wszystkim, aby Ojczyzna była miejscem rozwoju duchowego i materialnego.

Myśl tygodnia:

Uśmiech jest najkrótszą odległością między ludźmi.