1. Dzisiaj przeżywamy III Niedzielę Adwentu „Gaudete”. Bardzo serdecznie dziękuję za ofiary składane na wyposażenie kościoła. Wszystkie ofiary przeznaczamy na nowe ławki w kościele.
2. Wczoraj rozpoczęliśmy parafialne rekolekcje adwentowe, które prowadzi ks. Wiaczesław Gryniewicz, pallotyn. Rekolekcje potrwają do wtorku. Ofiary składane na tacę w poniedziałek i we wtorek są przeznaczone dla księdza rekolekcjonisty.
3. Przed kościołem odbywa się kiermasz prac świątecznych wykonanych przez uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej z osiedla Centrum C nr 7. Dochód ze sprzedaży będzie przeznaczony na rehabilitację społeczną uczestników Warsztatu. Prosimy o wsparcie osób niepełnosprawnych. Równocześnie informujemy, iż Warsztat przez cały rok przyjmuje zapisy chętnych osób niepełnosprawnych.
4. Działająca przy naszej parafii wspólnota ewangelizacyjna Gaudete, świętuje dzisiaj 9 lat swojego istnienia. Dlatego też na każdej dzisiejszej Mszy Św. członkowie wspólnoty modlą się z nami dziękując i uwielbiając Pana Boga. Zapraszamy również na 19:00 na Godzinę Uwielbienia. Przy wejściu do Kościoła będzie można wziąć wizytówkę i porozmawiać z przedstawicielami wspólnoty, która zaprasza na swoje otwarte spotkania w kościele w każdy wtorek o godz. 20:00.
5. Zapraszamy na Roraty o godz. 6.00, dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 16.30.
6. W poniedziałek, 23 grudnia, od godz. 9.00 odwiedzimy chorych przed świętami. Bardzo prosimy (szczególnie rodziny i sąsiadów chorych) o poinformowanie o naszym przybyciu. Prosimy o zgłaszanie chorych w zakrystii.
7. W sobotę od godz. 10.00 do 12.00 będą mogły odebrać paczki świąteczne rodziny, które się zapisały. (Przyjmujemy jeszcze dary do paczek.)
8. Zapraszamy młodzież klasy VII na spotkanie przygotowujące do sakramentu Bierzmowania we poniedziałek na godz. 18.00 do Liceum im. Królowej Apostołów na ul. Bulwarowej 33.
9. W tym tygodniu spowiedź od poniedziałku do piątku od godz. 17.30. W czasie rekolekcji spowiedź pół godziny przed każdą Mszą św. Podczas Mszy św. spowiedzi nie będzie.
10. Przed kościołem Wspólnota Żywego Różańca rozprowadza opłatki i świece Caritasu.
11. We wtorek, 17 grudnia, od godz. 10.00 można będzie zbadać parametry stanu zdrowia. Badanie będzie w salce parafialnej i jest bezpłatne. Zaproszenia są przy gazetkach.
12. Zapraszamy na Świąteczną Ewangelizację na Barce 18 grudnia (środa) o godz. 19.00 na Barce Aquarius obok Jubilatu. Zapisy na stronie Pallotti.fm.
13. Zapraszamy na Dobroczynny Bal Sylwestrowy pod hasłem „Pallotyni i Przyjaciele”. Dochód z balu przeznaczony będzie na wyjazd do Lourdes osób chorych. Szczegóły na plakatach. Informacje dodatkowe i zapisy w zakrystii i w kancelarii.
14. Organizujemy wyjazd na ferie zimowe dla uczniów szkoły podstawowej od klasy 4 tej do 8 mej w terminie od 26 stycznia do 2 lutego 2020 roku. Wszelkich informacji udziela ks. Sebastian.
15. Zapraszamy do udziału w pielgrzymkach w przyszłym roku: do Ziemi Świętej w dniach 25 stycznia – 1 lutego; do Grecji od 12 do 19 lutego i do Rzymu od 14 do 17 czerwca (zmiana terminu). Foldery znajdują się w zakrystii i w kancelarii.
16. Akcja Adwentowa Radia Pallotti.FM i Parafii pw. Matki Bożej Pocieszenia w Krakowie. Czas Adwentu, to czas budowania POKOJU. Nasz Dom Dzieciątka Jezus prowadzą Siostry Pallotynki w Rudniku nad Sanem. Chcemy pomóc Siostrom w remoncie pokoi. Dlatego wychodzimy z inicjatywą wyremontowania jednego pokoju dla dzieci, aby stał się widocznym znakiem naszego serca. Chcemy spotkać DOBRYCH LUDZI, którzy wspomogą naszą akcję w kupieniu dobrej farby, dobrego łóżka czy materaca, biurka, lampki na stolik lub zasłonki. Mile widziane są bony do sklepów remontowo-budowlanych lub tego typu podobna jałmużna. Więcej informacji na stronie Pallotti.fm oraz u ks. Proboszcza i ks. Łukasza
Wszystkim Parafianom, Sympatykom naszego kościoła i Gościom życzymy radosnych spotkań rodzinnych i Bożej obecności w domach naszych.
Myśl tygodnia:
Jeden mówi o Jezusie, a my z Nim rozmawiamy.