Przeżywamy XVIII Niedzielę Zwykłą. Po Mszy św. o godz. 8.30 zmiana tajemnic różańcowych.

Jutro po Mszy św. wieczornej spotkanie Arcybractwa Straży Honorowej Najświętszego Serca Pana Jezusa.

Wczoraj zakończył praktykę wakacyjną w naszej Parafii kleryk Marek Więch, który pomagał nam mi.in. w zakrystii. Bardzo dziękujemy klerykowi Markowi i życzymy Bożego błogosławieństwa. Wczoraj rozpoczął praktykę kleryk Paweł Strojewski. Witamy go w naszej wspólnocie i życzymy udanego pobytu w Krakowie.

W tym tygodniu w liturgii przeżywać będziemy:

 • we wtorek – wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, prezbitera;
 • w czwartek – święto Przemienienia Pańskiego;
 • w czwartek – jest to I czwartek – od godz. 17.00 zapraszamy na adorację i modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne;
 • w piątek – jest to I piątek – od godz. 17.00 – adoracja i spowiedź. W okresie wakacyjnym nie będziemy odwiedzać chorych w domach. W nagłych przypadkach prosimy o kontakt z księdzem;
 • w sobotę – wspomnienie św. Dominika, prezbitera.
 1. Bardzo serdecznie zapraszamy na 40-tą Pieszą Pielgrzymkę Krakowską na Jasną Górę, we Wspólnocie IV Nowohuckiej w dniach 6 – 11 sierpnia. Zapisy od 1. do 5. sierpnia od godz. 17.00 do 20.00 w Bazie Pielgrzymki – w kościele Arka Pana w Bieńczycach. Do zapisu trzeba zgłosić się osobiście, aby podpisać stosowne oświadczenie, konieczne w warunkach pandemii. W tym roku przyjmowani są tylko pielgrzymi z własnymi namiotami.
 2. W czasie wakacji kancelaria jest czynna od poniedziałku do soboty:
 • rano – po Mszy św. porannej;
 • wieczorem – po Mszy św. wieczornej do godz. 19.30.
 1. W Noclegowni Męskiej PCK przy ul. Makuszyńskiego do 22 lat działała Grupa „Bil i Bob” Anonimowych Alkoholików. Zainteresowanych zapraszamy na spotkania w soboty w godz. 17.00 – 19.00 do salki parafialnej.
 2. Trwa rekrutacja do klas pierwszych naszego Liceum Ogólnokształcącego im. Królowej Apostołów na ul. Bulwarowej 33. Szczegółowe informacje w sekretariacie i na stronie internetowej szkoły. Serdecznie zapraszamy.
 3. Kościół jest otwarty codziennie od godz. 6.30 do 19.00. W każdej chwili można zadzwonić, aby się wyspowiadać i przyjąć Komunię Świętą ((12) 680 38 00, +48 608 287 328).

Wszystkim Parafianom, Sympatykom naszego kościoła i Gościom życzymy dobrego odpoczynku i Bożych darów w pracach całego tygodnia.

Myśl tygodnia:

Kto nie na Boga, nic nie ma; kto Boga posiada – wszystko posiada.