Dziękuję wszystkich, którzy przyczynili się do zorganizowania 11. Nowohuckiej Drogi Krzyżowej.
Parafii św. Bartłomieja, Oaza Mogilska – która jest współorganizatorem, nieśli pochodnie, byli porządkowymi – to wszystko zasługa ks. proboszcza Wincentego Zakrzewskiego i ks. wikariusza Macieja Majdaka. Dziękujemy Ojcu Opatowi. Parafii Matki Bożej Pocieszenia na Bulwarowej. Dzielnicy 18 Nowa Huta – na czele z Panem Stanisławem Morycem oraz Dzielnicy 16 Bieńczyce– na czele z Panem Andrzejem Buczkowskim. Radiu i Fundacji nowohuckie.PL, która w tym roku przejęła organizację Drogi Krzyżowej – Agnieszka Jucha, Marek Jucha – odpowiedzialny za transmisję, Dariusz Łazarek odpowiedzialny za tuby, Ania Kubiczek. Dziękujemy Pani Aleksandrze Urzędowskiej. Mediom:
Głos Nowohucki na czele z Panem Janem Franczykiem
Gość Niedzielny – reprezentujący przez Panią Paulinę Smoroń
Niedziela Małopolska
Portal Franciszkańska 3 – reprezentujący przez Pana Sebastiana Izdebskiego
Katolicka Agencja Informacyjna – reprezentujący przez Pana Łukasza Kaczyńskiego, który również pomaga naszemu radiu nowohuckie.PL
Chrześcijańskie Studio Fotografii na czele z Panią Anetą Żurek
Pan Dominik, który użyczył samochodów.
Dziękujemy porządkowym – i tym wszystkim, którzy pomagali – nosząc tuby, pilnując porządku, technicznym. Dziękujemy Ochotniczej Straży Pożarnej Zbydniowice. Dziękujemy Policji – dowódcy procesji aspirantowi Tomaszowi Bartoszkowi, Zabezpieczeniu Medycznemu Malta Służba Medyczna: całej grupie, pod przewodnictwem pani Agnieszki Piechnik. Dziękujemy Panu Tomkowi Filipkowi i Pani Joannie za prowadzenie śpiewów w czasie drogi krzyżowej. Dziękujemy tym, którzy nieśli Krzyż. Wszystkim szkołom, wspólnotom, stanom, siostrom zakonnym.
Dziękujemy ze szczególnością ks. Arcybiskupowi Markowi Jędraszewskiemu – po pierwsze za przyjęcie zaproszenia i poprowadzenia 11. Nowohuckiej Drogi Krzyżowej. To dla nas ważne, że nasz Pasterz Kościoła Krakowskiego jest z nami – z ludźmi Nowej Huty. Droga Krzyżowa w Nowej Hucie to wydarzenie, które łączy wszystkie nowohuckie pokolenia. Przychodzą zarówno najstarsi – ci, którzy pamiętają walki o krzyż w latach 60., jak i najmłodsi – chcą poczuć się częścią tej wielkiej religijnej wspólnoty, która kilkadziesiąt lat temu broniła wiary w najmłodszej dzielnicy Krakowa. Dziękujemy Księże Arcybiskupie i prosimy, aby Nowa Huta, która miała być miastem bez Boga – a jest MIASTEM BOGA – była zawsze w sercu naszego Arcypasterza. Nowohucka Droga Krzyżowa wpisała się również w Parafię Matki Bożej Pocieszenia na Bulwarowej – ten krzyż, ze swoją 200 historią oraz noszony rok w roku do Sanktuarium w Mogile – zostanie umieszczony w centralnym miejscu w prezbiterium. Niech przypomina to dziedzictwo i wiarę ludzi do Boga, którą zanosili i zanoszą tu w Mogile i Nowej Hucie.