1. Dzisiaj przeżywamy XXVI Niedzielę zwykłą. Za tydzień po Mszy św. o godz. 8.30 zmiana tajemnic różańcowych.
2. W przyszła niedzielę przed kościołem MATIO Fundacja Pomocy Rodzinom i Chorym na Mukowiscydozę przeprowadzi zbiórkę na dofinasowanie leczenia swoich podopiecznych.
3. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu wspominać będziemy:
– w poniedziałek – św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła;
– we wtorek – św. Teresę od Dzieciątka Jezus, dziewicę i doktora Kościoła;
– w środę – świętych Aniołów Stróżów;
– w czwartek – jest to I czwartek miesiąca – o godz. 17.30 różaniec w intencji powołań;
– w piątek – św. Franciszka z Asyżu, Jest to I piątek miesiąca. O godz. 8.00 Msza św. szkolna. Od godz. 9.00 odwiedzimy chorych w domach. Od godz. 17.00 możliwość spowiedzi;
– w sobotę – św. Faustynę Kowalską, dziewicę. Jest to I sobota miesiąca. Po Mszy św. wieczornej czuwanie I sobotnie do godz. 21.00.
4. Młodzież klas 7-mych przygotowującą się do sakramentu Bierzmowania zapraszamy na spotkanie w poniedziałek, 30 września, o godz. 18.00 do szkoły przy ul. Bulwarowej 33.
5. Przez cały miesiąc październik zapraszamy na nabożeństwo różańcowe. Od poniedziałku do piątku na godz. 17.00 zapraszamy dzieci, natomiast na godz. 17.30 wszystkich parafian.
6. Zapraszamy na stacjonarny Kurs Przemiany Myślenia w sobotę, 5 października, do Niepołomic. Szczegóły na ulotkach i na plakacie.
7. 12 października, w sobotę, organizujemy 1-wsze Pallotyńskie Forum Ewangelizacyjne „Odpowiedzialni. Nowa Huta+” na Hali Wanda obok stadionu żużlowego.
Zapraszamy serdecznie na to wydarzenie. Do południa szczególnie liczymy na obecność naszych seniorów a po południu młodych, rodzin, wspólnot. Więcej informacji na plakatach i ulotkach. Będziemy na bieżąco informować o tym wydarzeniu.
8. W ramach przygotowania do Forum, Ewangelizacyjnego zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu w czwartek 3 października. Rozpoczęcie po Mszy św. wieczornej ok. godz. 18.30, zakończenie o godz. 21.00. W czasie Adoracji będzie można skorzystać z Sakramentu Pokuty.
9. Zapraszamy do udziału w pielgrzymkach: do Fatimy w dniach 24 – 28 października 2019 r.(zapraszamy na spotkanie przed tą pielgrzymką we wtorek, 1 października, o godz. 19.00 do Sali parafialnej), do Gruzji (zmiana terminu: 4 11 listopada 2019 r.) i do Ziemi Świętej w dniach 25 stycznia – 1 lutego 2020 r. Foldery znajdują się w zakrystii i w kancelarii.
Wszystkim Parafianom, Sympatykom naszego kościoła i Gościom życzymy dobrej niedzieli i wszelkiego błogosławieństwa na każdy dzień.
Żeby człowieka usłyszeć, wystarczy go wysłuchać, zamiast przesłuchiwać.