1. Przeżywamy XIII niedzielę zwykłą. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 8.30 – zmiana tajemnic różańcowych.
 2. Bóg zapłać za ofiary złożone na ławki w kościele. Na tacę zebraliśmy 5300 zł., w kopertach – 1240 zł.
 3. W tym tygodniu w liturgii przeżywać będziemy:
 • w poniedziałek – uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła,
 • w czwartek – jest to I czwartek miesiąca, od godz. 17.00 modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne
 • w piątek – święto św. Tomasza, Apostoła. Jest to I piątek miesiąca, od godz. 17.00 adoracja i spowiedź W okresie wakacyjnym nie będziemy odwiedzać chorych w domach. W nagłych przypadkach prosimy o kontakt z księdzem.
 • w sobotę – rocznicę poświęcenia Bazyliki Metropolitalnej w Krakowie, święto, po Mszy św. wieczornej czuwanie I sobotnie do godz. 21.00.
 1. W czasie wakacji kancelaria będzie czynna od poniedziałku do soboty:
 • rano – po Mszy św. porannej,
 • wieczorem – po Mszy św. wieczornej do godz. 19.30.
 1. Do wtorku, przed Mszą św. wieczorną, odprawiamy nabożeństwo do Serca Jezusa. Zapraszamy
 2. W niedzielę 5 lipca we wszystkich kościołach Archidiecezji Krakowskiej zostanie przeprowadzona zbiórka ofiar do puszek na rzecz poszkodowanych w wyniku zalań i podtopień po ostatnich ulewach, które nawiedziły m.in. Małopolskę. Abp Marek Jędraszewski apeluje o solidarność z potrzebującymi.
 3. W czasie wakacji nie zapominajmy o niedzielnej Mszy św.
 4. Trwa rekrutacja do klas pierwszych naszego Liceum Ogólnokształcącego im. Królowej Apostołów na ul. Bulwarowej 33. Szczegółowe informacje w sekretariacie i na stronie internetowej szkoły. Serdecznie zapraszamy.
 5. Kościół jest otwarty codziennie od godz. 6.30 do 19.00. W każdej chwili można zadzwonić, aby się wyspowiadać i przyjąć Komunię Świętą ((12) 680 38 00, +48 608 287 328).
 6. Przez całe wakacje nie będzie wychodziła nasza parafialna gazetka. Całej Redakcji dziękujemy za całoroczną pracę i życzymy miłego wypoczynku.
 7. Kompletujemy listę na wakacyjny wypoczynek do Jeziornej Osady 22 lipca – 1 sierpnia. Są jeszcze wolne miejsca. Spotkanie organizacyjne w poniedziałek 29 czerwca o godz. 19.00 w salce na plebanii. Zachęcamy do udziału.
 8. Zapraszamy na lotniczą pielgrzymkę do Lourdes z Janem Pawłem II w 100 lecie urodzin „Idźcie pić ze źródła…“ dniach 23 – 26 lipca br. Cena 970 zł. + 120 euro. Informacje o ks. Proboszcza. Spotkanie dla chętnych w środę, 1 lipca, po Mszy św. wieczornej.
  Wszystkim Parafianom, Sympatykom naszego kościoła i Gościom życzymy miłych spotkań rodzinnych, Bożego błogosławieństwa w pracach całego tygodnia a odpoczywającym dobrej pogody.
  Myśl tygodnia:
  Prawda zwalcza nie tylko nieprawdę, ale i tych, co ją głoszą.

Kraków, 25 czerwca 2020 r.
Czcigodni Księża,
W związku z ostatnimi ulewami i zniszczeniami, jakie one spowodowały w dobytku licznych wiernych naszej Archidiecezji, w duchu solidarności z potrzebującymi polecam, aby w niedzielę, 5 lipca 2020 r. we wszystkich kościołach Archidiecezji Krakowskiej została przeprowadzona zbiórka ofiar do puszek na rzecz poszkodowanych w wyniku zalań i podtopień. Zebrane ofiary należy przekazać do Caritas Archidiecezji Krakowskiej.
Bardzo proszę, aby informacja o planowanej zbiórce znalazła się w ogłoszeniach duszpasterskich w najbliższą niedzielę, 28 czerwca 2020 r.
Już teraz dziękuję Księżom za podjęcie tej inicjatywy, a wszystkim ofiarodawcom serdeczne Bóg zapłać!
† Marek Jędraszewski
Arcybiskup Metropolita Krakowski