1. W dniu dzisiejszym w Kościele obchodzimy Niedzielę Miłosierdzia Bożego. Ostatni dzień Oktawy Wielkanocnej. Ofiarą do puszek przed kościołem można wesprzeć wyjazd osób chorych do Lourdes. Za tydzień po Mszy św. o godz. 8.30 zmiana tajemnic różańcowych.
2. W tym tygodniu w liturgii przeżywać będziemy:
– w poniedziałek – uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika;
– we wtorek – wspomnienie św. Józefa, rzemieślnika;
– w czwartek – wspomnienie św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła; jest to I czwartek miesiąca, od godz. 17.00 modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne;
– w piątek – uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, głównej patronki Polski, Msze św. będą wg porządku niedzielnego; nie będzie Mszy św. o godz. 15.00; jest to I piątek miesiąca, od godz. 17.00 adoracja (na os. Krakowiaków wizyta będzie w sobotę, 11 maja). Chorych odwiedzimy 10 maja od godz. 9.00;
– w sobotę – wspomnienie św. Floriana, patrona miasta Krakowa. Na godz. 15.00 zapraszamy na Mszę św. z modlitwą o uzdrowienie. Po Mszy św. wieczornej czuwanie I sobotnie, które będzie trwało do godz. 21.00.
3. W przyszłą niedzielę o godz. 9.00 rozpoczęcie procesji św. Stanisława Biskupa i Męczennika z Wawelu na Skałkę.
4. Kandydatów do klas pierwszych Liceum Ogólnokształcącego na ul. Bulwarowej 33 zapraszamy na spotkania w każdy wtorek w godz. 16.00 17.30.
5. Zapraszamy na wyjazd wakacyjny dzieci i młodzież od III do VIII klasy szkoły podstawowej. Wyjazd odbędzie się w terminie od 29 czerwca do 12 lipca. Wszelkich informacji udziela ks. Sebastian.
6. Zapraszamy na „Wakacje z Pallotynami” w dniach 20 – 27 lipca 2019 r. w Jeziornej Osadzie. Szczegóły i informacje są na tablicy ogłoszeń. W dniach 6 – 13 października zapraszamy na pielgrzymkę „Miejsca święte Gruzji”, a w dniach 24 28 października na pielgrzymkę do Fatimy. Szczegółowe informacje w zakrystii i w kancelarii.
Wszystkim Parafianom, Sympatykom naszego kościoła i Gościom życzymy błogosławieństwa Bożego w całym tygodniu pracy.
Myśl tygodnia:
Chwała idzie za tym, kto przed nią ucieka, a ucieka przed tym, kto ją goni.