1. II niedzielę Wielkiego Postu w Kościele w Polsce przeżywamy już od wielu lat jako Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. W tym roku obchodzimy go pod hasłem „Żyjmy Eucharystią”. Przed kościołem ofiarą do puszek można wesprzeć Dzieło Pomocy „Ad Gentes”, które w imieniu Kościoła w Polsce pomaga misjom. Można także wspomóc to dzieło wysyłając sms-a na numer 72032 o treści „Misje”.
  2. Za tydzień będziemy gościć Stowarzyszenie Dobrosław. Po każdej Mszy św. będzie można złożyć ofiarę do puszki na leczenie Szymonka.
  3. W ubiegłą niedzielę na prace w kościele (spłata fotowoltaiki) zebraliśmy na tacę 5030 zł., w kopertach 1570 zł.
  4. Zachęcamy do nabycia książki z tekstami ks. abpa Marka Jędraszewskiego św. Jan Paweł II wielki na drodze Chrystusa. Książka zawiera rozmyślania Nowohuckiej Drogi Krzyżowej.
  5. W poniedziałek po wieczornej Mszy św. zapraszamy na spotkanie Arcybractwa Straży Honorowej Najświętszego Serca Pana Jezusa.
  6. Parafia Arka Pana zaprasza w piątek, 5 marca, o godz. 18.00 na Nabożeństwo Stacyjne pod przewodnictwem ks. kard. Stanisława Dziwisza.
  7. W tym tygodniu obchodzić będziemy:
  • w czwartek święto św. Kazimierza, patrona archidiecezji krakowskiej; jest to I czwartek miesiąca, od godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwy o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne;
  • w piątek – I piątek miesiąca – od godz. 9.00 chcemy odwiedzić chorych. Odwiedziny tylko po zgłoszeniu telefonicznym. Od godz. 17.00 – adoracja i spowiedź;
  • w sobotę – I sobota miesiąca – na godz. 15.00 zapraszamy na Mszę św. z modlitwą o uzdrowienie; po Mszy św. wieczornej czuwanie I sobotnie do godz. 21.00.
  1. Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne:
  • w piątek na drogę krzyżową: dzieci – o godz. 16 30, dorosłych – o godz. 17.30, młodzież – o godz. 19 00.
  • w niedzielę na Gorzkie Żale o godz. 17 00. Po nabożeństwie można do puszek złożyć ofiarę na kwiaty do Grobu Pańskiego.
  1. W dzień św. Józefa 19 marca 2021 roku zapraszamy do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie Łagiewnikach na spotkanie modlitewne rodziny pallotyńskiej pt. Ojcowskie Serce. Szczegóły na plakacie.
  2. Trwa rekrutacja do klas pierwszych szkoły podstawowej. W tym roku zostaną utworzone cztery pierwsze klasy: oprócz klasy ogólnej i klasy z tańcem będzie klasa z zajęciami z podstawy programowania. Zapraszamy.
  3. Przy gazetkach jest informacja o możliwości przekazania 1% podatku na potrzeby Parafii.
  4. Kościół jest otwarty codziennie od godz. 6.30 do 19.00. W każdej chwili można zadzwonić, aby się wyspowiadać i przyjąć Komunię Świętą ((12) 680 38 00, +48 608 287 328.
    Wszystkim Parafianom, Sympatykom naszego kościoła i Gościom życzymy dobrego przygotowania się do świąt.
    Lepszy sąsiad za murem niż brat za morzem.