1. Dziś obchodzimy Uroczystość Najświętszej Trójcy.
 2. W ubiegłym tygodniu na dalsze prace w kościele zebraliśmy na tacę 7814 zł., a w kopertach 1770 zł. Serdeczne Bóg zapłać.
 3. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 8.30 zmiana tajemnic różańcowych.
 4. W tym tygodniu w liturgii przeżywać będziemy:
 5. w środę – wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy;
 6. w czwartek – uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa; Msze św. w tym dniu będą o godz.: 7.00, 8.30, 9.30, po zakończeniu procesji (ok. godz. 12.10-12.15) oraz o godz. 18.00 i 20.00. 

Procesja z Najświętszym Sakramentem ulicami naszej parafii wyruszy po Mszy św. o godz. 9.30. Trasa procesji przebiega ulicami: Bulwarową, Wojciechowskiego, Mościckiego i Aleją Róż do kościoła. Ołtarze będą: przy liceum, przy bloku 13 na os. Zielonym, przy bloku 27 na os. Sportowym oraz przy szkole podstawowej. Prosimy panów do niesienia figur w czasie procesji i baldachimu. Bardzo prosimy o nie parkowanie samochodów na trasie procesji oraz o udekorowanie swoich domów. Zapraszamy dzieci do sypania kwiatków (szczególnie I komunijne i rocznicowe).

W oktawie Bożego Ciała będziemy się spotykać na Eucharystii o godz. 18.00, po Mszy św. procesja Eucharystyczna wokół kościoła, podczas której będziemy śpiewać litanię do Serca Pana Jezusa. W tych dniach nie będzie nabożeństwa o godz. 17.30.

 • w piątek – święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny;
 • w sobotę – wspomnienie św. Justyna, męczennika; jest to I sobota miesiąca, o godz. 15.00 zapraszamy na Mszę św. z modlitwą o uzdrowienie, po Mszy Św. wieczornej zapraszamy na czuwanie pierwszosobotnie.
 • Jeszcze do środy zapraszamy na nabożeństwo majowe o godz. 17.30.
 • W naszej Archidiecezji przeżywamy Kongres Eucharystyczny. W związku z tym przez wszystkie niedziele maja po każdej Mszy św. odbywa się wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu. Także po Mszy św. południowej od godz. 14.00 do godz. 17.30 będzie wystawiony Pan Jezus w Najświętszym Sakramencie. Dziś do adoracji Pana Jezusa zapraszamy od godz. 14.00 do 15.00 mieszkańców os. Krakowiaków, od godz. 15.00 do 16.00 mieszkańców os. Sportowego, od godz. 16.00 do 17.00 mieszkańców os. Zielonego, a od godz. 17.00 do 17.30 mieszkańców ulic: Bulwarowa. Odmogile i Stadionowa. W ten sposób chcemy uwielbić Jezusa Chrystusa, który jest obecny wśród nas i na nowo odkryć, jak wspaniałym darem jest adoracja Najświętszego Sakramentu.
 • Wczoraj 77 uczniów Szkoły Podstawowej im. św. Wincentego Pallottiego po raz pierwszy przyjęło Ciało Chrystusa. Do piątku włącznie zapraszamy te dzieci do udziału w Eucharystii w ramach Białego Tygodnia.
 • W sobotę 1 czerwca w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach, odbędzie się Pielgrzymka Rodzin Dzieci Utraconych. Mszy Św., która będzie sprawowana w Bazylice o godz. 12.00 przewodniczył będzie ks. biskup Jan Zając. Zapraszamy! Szczegóły na tablicy ogłoszeń.
 • W sobotę 8 czerwca będzie dzień wielkiej wspólnotowej modlitwy uwielbienia i adoracji naszego Pana. W tym dniu ks. bp Robert Chrząszcz zaprasza Róże Żywego Różańca do Bazyliki Bożego Miłosierdzia w Krakowie – Łagiewnikach. O godz. 18.00 będzie Msza św., a po niej adoracja Pana Jezusa do godz. 20.00.
 • 9 czerwca zapraszamy na festyn parafialny na boisku Szkoły Podstawowej im. św. Wincentego Pallottiego. Wspólne świętowanie rozpocznie się o godz. 15.00, a zakończy o godz. 20.00. Już dzisiaj serdecznie zapraszamy. Zbieramy fanty na loterię, które zostaną rozlosowane podczas festynu.
 • Orkiestra Parafialna prosi o głosowanie na projekt zgłoszony do Wojewódzkiego Budżetu Obywatelskiego. Przez 3 kolejne niedziele po Mszach św. przed kościołem będą zbierane głosy.
 • Nasza zaprzyjaźniona pallotyńska Parafia pw. Matki Bożej Królowej Świata w Kisielicach organizuje pielgrzymkę samolotową do Medjugorie w dniach od 7 do 14 września 2024 r. Nasza wspólnota parafialna chce włączyć się w to wydarzenie, dlatego bardzo serdecznie zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania. Szczegóły na plakacie i u Ks. Łukasza. Zapisy do końca maja pod numer telefonu Ks. Tomasza Stawickiego z Kisielic podany na plakacie oraz w zakrystii i kancelarii parafialnej. Serdecznie zapraszamy.
 • Grupa pielgrzymkowa 24 z Mistrzejowic wraz z parafią w Zielonkach zaprasza na 4. Pielgrzymkę Rowerową z Krakowa do Czernej i Alwerni, w sobotę 1 czerwca. Zapisy odbywają się przez internet (grupa24.pielgrzymkakrakowska.pl). Więcej informacji na plakatach.
 • Przypominamy, że w soboty o godz. 19.00 w salce parafialnej odbywa się katecheza przez sakramentem Chrztu św. dla rodziców i rodziców chrzestnych.

Wszystkim Parafianom, Sympatykom kościoła i Gościom życzymy miłej niedzieli oraz Bożego błogosławieństwa w pracach całego tygodnia.