1. Przeżywamy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Jutro rozpoczynamy okres zwykły w liturgii. Można uzyskać odpust zupełny za pobożne odśpiewanie bądź recytację hymnu: O Stworzycielu, Duchu przyjdź. Podczas Mszy św. o godz. 18.00 będzie posługiwał chór AMADEUM, który wykona fragmenty Mszy Paschalnej Grzegorza Gerwazego Gorczyckiego.Dzisiejsza taca jest przeznaczona na dalsze prace w kościele.
 2. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać Uroczystość Najświętszej Trójcy.
 3. W tym tygodniu w liturgii przeżywać będziemy:
 4. w poniedziałek – święto Najświętszej Marii Panny, Matki Kościoła;
 5. w środę – wspomnienie św. Rity z Cascii, zakonnicy;
 6. w czwartek – święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana;
 7. w piątek – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych.
 8. Przez cały maj zapraszamy na nabożeństwo majowe o godz. 17.30.
 9. Wczoraj 13 uczniów Zespołu Szkół Specjalnych po raz pierwszy przyjęło Ciało Chrystusa. W sobotę na Mszy Św. o godz. 11 dzieci ze Szkoły Podstawowej im. św. Wincentego Pallottiego przystąpią do I Komunii Św. Otoczmy ich naszą modlitwą.
 10. W naszej Archidiecezji przeżywamy Kongres Eucharystyczny. W związku z tym przez wszystkie niedziele maja po każdej Mszy św. odbywa się wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu. Także po Mszy św. południowej od godz. 14.00 do godz. 17.30 będzie wystawiony Pan Jezus w Najświętszym Sakramencie. Dziś Pana Jezusa adorować będą Służba Liturgiczna Ołtarza wraz z rodzicami. Natomiast za tydzień od godz. 14.00 do 15.00 do adoracji zapraszamy mieszkańców os. Krakowiaków, od godz. 15.00 do 16.00 mieszkańców os. Sportowego, od godz. 16.00 do 17.00 mieszkańców os. Zielonego, a do godz. 17.00 do 17.30 mieszkańców ulic: Bulwarowa. Odmogile i Stadionowa. W ten sposób chcemy uwielbić Jezusa Chrystusa, który jest obecny wśród nas i na nowo odkryć, jak wspaniałym darem jest adoracja Najświętszego Sakramentu.
 11. Orkiestra Parafialna prosi o głosowanie na projekt zgłoszony do Wojewódzkiego Budżetu Obywatelskiego. Przez 4 kolejne niedziele po Mszach św. przed kościołem będą zbierane głosy. W zeszłym roku zabrakło nam 64 głosów.
 12. Nasza zaprzyjaźniona pallotyńska Parafia pw. Matki Bożej Królowej Świata w Kisielicach organizuje pielgrzymkę samolotową do Medjugorie w dniach od 7 do 14 września 2024 r. Nasza wspólnota parafialna chce włączyć się w to wydarzenie, dlatego bardzo serdecznie zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania. Szczegóły na plakacie i u Ks. Łukasza. Zapisy do końca maja pod numer telefonu Ks. Tomasza Stawickiego z Kisielic podany na plakacie oraz w zakrystii i kancelarii parafialnej. Serdecznie zapraszamy.
 13. Przypominamy, że w soboty o godz. 19.00 w salce parafialnej odbywa się katecheza przez sakramentem Chrztu św. dla rodziców i rodziców chrzestnych.

Wszystkim Parafianom, Sympatykom kościoła i Gościom życzymy miłej niedzieli oraz Bożego błogosławieństwa w pracach całego tygodnia.