1. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na dalsze prace w kościele.
 2. Rozpoczynamy dzisiaj nasze parafialne rekolekcje wielkopostne, które potrwają do środy włącznie. Prowadzi je ks. Marcin Przywara, pallotyn. Dodatkowe Msze św. z nauką ogólną będą o godz. 9.00 i 20.00. Ofiara na tacę w poniedziałek, we wtorek i w środę będzie przeznaczona dzieła podejmowane przez księdza rekolekcjonistę.
 3. We wtorek będziemy przeżywać uroczystość św. Józefa, oblubieńca NMP.
 4. Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne:
 5. w piątek na drogę krzyżową: dzieci – o godz. 16.30, dorosłych – o godz. 17.30, młodzież – o godz. 19.00;
 6. w niedzielę na Gorzkie Żale o godz. 17.00. Za udział w Gorzkich Żalach można dostąpić odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami. Ofiara do puszek przeznaczona jest na kwiaty do Grobu Pańskiego.
 7. Jeszcze dzisiaj o godz. 15.00 zapraszamy na rekolekcje dla nauczycieli oraz pracowników szkół i przedszkoli, które prowadzi ks. Marcin Przywara, pallotyn.
 8. W dniach 16 -24 marca o godz. 21.20 w naszej parafii odmawiamy specjalną nowennę w intencji Ojczyzny, zgody narodowej i poszanowania życia ludzkiego. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 9. Trwa uzupełniająca rekrutacja do klas pierwszych w naszej Szkole Podstawowej im. św. Wincentego Pallottiego na rok 2024/2025. Serdecznie zapraszamy na zwiedzanie szkoły. Szczegóły na stronie szkoły i na stronie parafii.
 10. W kościele jest ustawiony kosz, do którego można wkładać przyniesione dary dla potrzebujących, które rozdamy przed świętami jako paczki świąteczne. Dary można przynosić również do kancelarii parafialnej. W kancelarii i zakrystii przyjmujemy zapisy osób, które chciałyby taką paczkę otrzymać. Wszystkim darczyńcom składamy serdeczne Bóg zapłać.
 11. Nasza świątynia jest kościołem stacyjnym. Z tej racji 22 marca 2024 r. na Mszy św. o godz. 18.00 będziemy gościli ks. kard. Stanisława Dziwisza, który w naszym kościele odprawi Mszę Św. i skieruje do nas pasterskie słowo. Po Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 21.00.
 12. Pallotyńskie Centrum Młodzieży w dniach 23-24 marca organizuje czuwanie na Jasnej Górze w Częstochowie. Zaproszenie jest skierowane do wszystkich maturzystów oraz młodzieży z klas 7-8 szkoły podstawowej i uczniów szkół średnich. Zapisy w zakrystii lub w kancelarii parafialnej. Szczegóły u ks. Łukasza oraz na plakacie. Koszt wyjazdu 50 zł. Serdecznie zapraszamy.
 13. W najbliższą sobotę po Mszy św. wieczornej około godz. 19.00 zapraszamy na koncert Pasyjny chóru Amadeum. W repertuarze pieśni pasyjne od najdawniejszych tradycji do współczesnych opracowań.
 14. Za tydzień przypada Niedziela Palmowa. Na wszystkich Mszach Św. będzie obrzęd poświęcenia palm. Odbywa się on zawsze na początku Mszy Św. Przed kościołem odbędzie się kiermasz świąteczny Zespołu Szkół Specjalnych nr 14. Będzie można nabyć min. palmy, ozdoby świąteczne, stroiki, ciasteczka, chlebek, ćwikłę, zakwas do barszczu białego. Dobrowolne ofiary będą przeznaczone na dofinansowanie pielgrzymki uczniów do Zakopanego. Organizatorzy kiermaszu wielkanocnego już dzisiaj serdecznie dziękują. W tym dniu będziemy przeżywać 18. Nowohucką Drogę Krzyżową do Mogiły. Przewodniczyć jej będzie ks. bp Robert Chrząszcz. Rozpoczęcie o godz. 19.00. Nie będzie Mszy Św. o godz. 20.00. Prosimy osoby chętne do służby porządkowej podczas Drogi Krzyżowej o zgłaszanie się do zakrystii.
 15. Przypominamy, że w soboty o godz. 19.00 w salce parafialnej odbywa się katecheza przez sakramentem Chrztu św. dla rodziców i rodziców chrzestnych.

Wszystkim Parafianom Sympatykom naszego kościoła i Gościom życzymy radości w sercu i Bożego pokoju.