1. Przeżywamy II niedzielę po Narodzeniu Pańskim. Za tydzień Niedziela Chrztu Pańskiego i zakończenie okresu Bożego Narodzenia. W tym dniu po Mszy św. o godz. 8.30 zmiana tajemnic różańcowych.
  2. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 00 będziemy dziękować za otrzymane w ciągu roku dobrodziejstwa. Można uzyskać odpust zupełny za odśpiewanie hymnu „Ciebie, Boga, wysławiamy”.
  3. W tym tygodniu będziemy przeżywać:
  • w poniedziałek – uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi, Msze św. będą według porządku niedzielnego. Można uzyskać odpust zupełny za pobożne odmówienie lub śpiew hymnu „O stworzycielu, Duchu, przyjdź”, w celu uproszenia Bożej mocy na cały rok;
  • we wtorek – wspomnienie świętych Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, biskupów i doktorów Kościoła,
  • w sobotę – uroczystość Objawienia Pańskiego. Msze św. będą według porządku niedzielnego. Podczas każdej Mszy św. obrzęd poświęcenia kredy i kadzidła. Na Mszę św. o godz. 11.30 zapraszamy w koronach na głowie. Po Mszy św. odbędzie się konkurs koron – także dla dorosłych. Taca w tym dniu przeznaczona będzie na misje.
  1. Bóg, który pozwala się znaleźć tym, którzy Go nie szukają” – to hasło Epifanii przed Objawieniem Pańskim, którą będziemy przeżywać 3-6 stycznia 2018 roku. Nasz założyciel – św. Wincenty Pallotti napisał, że Uroczystość Objawienia Pana naszego Jezusa Chrystusa jest jedną z najbardziej świetlanych tajemnic naszej wiary. Wincenty chciał ożywiać, podtrzymywać, prowadzić każdego do większej wiary i miłości, do tego, by ludzie bardziej poznali i głębiej pokochali Boga. Pomagać nam będą w tym osoby, które zostały zaproszone do poprowadzenia tych celebracji:
  • 3 stycznia (środa) – ks. Adrian Galbas SAC, Przełożony Prowincji Zwiastowania Pańskiego z Poznania,
  • 4 stycznia (czwartek) – bp Krzysztof Nitkiewicz z Sandomierza,
  • 5 stycznia (piątek) – abp Marek Jędraszewski,
  • 6 stycznia (sobota) – bp Damian Muskus.

Każdego dnia będziemy o godz. 18.00 rozpoczynać Mszą Świętą, a po niej konferencja z celebracją. Więcej informacji na ulotkach i plakatach. Już dziś wiemy, że transmisję z tych wydarzeń przeprowadzi Telewizja Ewangelizacyjna DOBRE MEDIA z diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej.

1. Spotkanie Arcybractwa Straży Honorowej będzie 8 stycznia, w poniedziałek, po wieczornej Mszy św.
  2. Zmiana miejsca Mszy św. na rozpoczęcie Orszaku Trzech Króli (orszak zielony). Msza św. rozpocznie się o godz. 10.00 na ul. Konfederackiej 6 w Parafii św. Stanisława Kostki na Dębnikach

3. Nie będzie Nowohuckiego Konkursu Kolęd i Pastorałek. W związku z tym wieczorna Msza św. w sobotę, 13 stycznia, będzie o godz. 18.00.
  4. 3 lutego organizujemy Bal dobroczynny. Zapraszamy do udziału.
  5. Organizujemy wyjazd na ferie zimowe dla dzieci i młodzieży w terminie 10 – 17 lutego 2018 Koszt wyjazdu 750 zł. Wszelkie szczegółowe informacje udziela ks. Sebastian.
  6. Zapraszamy na pielgrzymkę do Ziemi Świętej w dniach od 5 do 12 lutego 2018 r. z ks. Przemysławem Krakowczykiem Zgłoszenia w zakrystii i w kancelarii.
  7. Zapraszamy na pielgrzymkę do Lourdes w dniach 22 – 26 kwietnia 2018 r. Informacje w zakrystii i w kancelarii.
  8. Od wtorku rozpoczniemy wizytę duszpasterska. Kolędę rozpoczynamy od godz. 15.00. Kancelaria parafialna w czasie kolędy będzie czynna po wieczornej Mszy św. W tym tygodniu odwiedzimy mieszkańców następujących bloków:

2 stycznia (wtorek):

Sportowe: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 10, 11 i 12.

3 stycznia (środa):

Sportowe: 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21 i 25.

4 stycznia czwartek):

Sportowe: 22 i 23.

5 stycznia (piątek):

Sportowe: 24, 33, 34, 35 i 36.

Dokładny plan jest w naszych domach.

Wszystkim Parafianom Sympatykom naszego kościoła i Gościom życzymy miłej niedzieli oraz mądrości mędrców w szukaniu prawdy.

Czas jest dobrym lekarzem, ale złym kosmetykiem.