1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Adwent. Jest on okresem przygotowania do uroczystości Narodzenia Pańskiego. Równocześnie przez wspomnienie pierwszego przyjścia Chrystusa na ziemię kierujemy nasze dusze ku oczekiwaniu Jego powtórnego przyjścia na końcu czasów. Niech nam w tym pomoże nowy witraż przedstawiający ofiarowanie Jezusa w świątyni.
  2. Dziś po Mszy św. o godz. 00, której przewodniczyć będzie ks. Prowincjał Zenon Hanas SAC, odbędzie się poświęcenie nowego studia Radia Pallotti.FM. Po każdej Mszy św. – będzie można zobaczyć nasze studio i złożyć do puszek ofiary na dzieło Radia Pallotti.FM. W studiu będzie można nabyć dobrą kawę i książkę chrześcijańską. Doskonała okazja na prezenty. Natomiast podczas Mszy św. o godz. 18:00 będzie posługiwał chór AMADEUM. 10 minut przed Mszą św. będzie przygotowanie do liturgii.
  3. Roraty to Msza św. wotywna o Matce Bożej. Od jutra będzie odprawiana codziennie o godz. 6.00 (oprócz niedziel), dla dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 16.30. Mszy św. o godz. 7.00 nie będzie.
  4. W poniedziałek, po Mszy św. wieczornej, spotkanie Arcybractwa Straży Honorowej Najświętszego Serca Pana Jezusa.
  5. W tym tygodniu przypada:
  • w poniedziałek – wspomnienie św. Barbary, dziewicy i męczennicy;
  • I czwartek miesiąca – wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła. Od godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu oraz modlitwy o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne;
  • w piątek – uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, dodatkowa Msza św. o godz. 9.00.
  1. W sobotę ks. Proboszcz będzie obchodził imieniny. Zapraszamy na Mszę św. w jego intencji o godz. 18.00.
  2. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 18:00 zapraszamy na Akatyst ku czci Najświętszej Maryi Panny.
  3. Zapraszamy na dzień otwarty Publicznego Liceum Ogólnokształcącego im. Królowej Apostołów, który odbędzie się 5 grudnia 2017 r. (wtorek) o godz. 17:00 w budynku szkoły przy ul. Bulwarowej 33.
  4. W przyszłą niedzielę można będzie przed kościołem kupić miód do świątecznych wypieków.
  5. W tym tygodniu będą roznoszone listy i opłatki. Będą je roznosić Panie z Żywego Różańca. Ofiary, które tradycyjnie składacie Państwo przy okazji otrzymania opłatków, będą przeznaczone na finansowanie posadzki w prezbiterium.
  6. Zapraszamy na grudniowa Ewangelizację na Barce, która będzie miała miejsce 13 grudnia (środa) o godz. 19.00. Poprowadzi ją Marcin Bieniasz, pallotyn z Zakopanego.
  7. W zakrystii są do nabycia świece wigilijne, kalendarze.
  8. Z dniach 7 i 8 grudnia mamy zaproszenie na spektakl z Domisiami. Pojawi się również św. Mikołaj, Spotkanie będzie miało miejsce w Nowym Centrum Administracyjnym na ul. Ujastek 1. Więcej informacji na plakacie.
  9. Organizujemy wyjazd na ferie zimowe dla dzieci i młodzieży w terminie 10 – 17 lutego 2018 r. Koszt wyjazdu 750 zł. Wszelkie szczegółowe informacje udziela ks. Sebastian.
  10. Zapraszamy na pielgrzymkę do Ziemi Świętej w dniach od 5 do 12 lutego 2018 r. z ks. Przemysławem Krakowczykiem SAC. Zgłoszenia w zakrystii i w kancelarii
  11. Zapraszamy na pielgrzymkę do Lourdes w dniach 22 – 26 kwietnia 2018 r. Informacje w zakrystii i w kancelarii.

Wszystkim Parafianom, Sympatykom naszego kościoła i Gościom życzymy miłej niedzieli i dobrego przygotowania się do rekolekcji, które będziemy przeżywać od 17 grudnia.

Kto pierwszy z siebie się zaśmiał, ten zapobiegł ośmieszeniu się.