Lotnicza pielgrzymka do Lourdes w 160-lecie objawień „ Idźcie pić do źródła…“ 22-26.04.2018

1 DZIEŃ:  Kraków – Lourdes

Zbiórka na lotnisku Kraków -Balice. Msza święta na lotnisku.  Przelot do Lourdes. Transfer z lotniska  do domu pielgrzyma w Lourdes.

Lourdes  to największe sanktuarium Francji, będące zarazem największym sanktuarium maryjnym w Europie, a drugim (po Gwadalupe) santuarium na świecie.  W miejscu tym 11 lutego 1858 r. ubogiej dziewczynce imieniem Bernadeta po raz pierwszy ukazała się Matka Boża. Znajduje się w nim Sanktuarium Pięknej Pani Niepokalanie Poczętej.

Obiadokolacja. Nocleg.

2 -3 DZIEŃ: Lourdes

śniadanie

Pobyt w Lourdes i nabożne nawiedzenie miejsc: Groty Massabielle, Bazyliki Niepokalanego Poczęcia Matki Przenajświętszej, Bazyliki Różańcowej, Bazyliki Piusa X. Udział w procesjach Eucharystycznych, wieczornych modlitwach  różańcowych oraz procesji Maryjnej. Udział w drodze krzyżowej.

Zwiedzanie „Szlaku Bernadety” m.in. domów, w których mieszkała dziewczynka przed i po objawieniach, kościoła parafialnego w którym przyjeła chrzest, oratorium gdzie pobierała naukę pisania i czytania.

Zanurzenie w basanach z wodą  źródlaną wypływającą z Groty Massabielle. Do kapieli w tym źródla zachęcała Maryja przy 9 objawieniu (25.02.1858) słowami „ Idźcie pić do źródła i tam się umyjcie“

Obiadokolacja, nocleg.

4 Dzień: Betharam

Śniadanie

Wyjazd do średniowiecznego Sanktuarium Maryjnego w Betharam położonego ok. 25 km od Lourdes. Do czasów objawień Maryjnych w Lourdes jedno z ważniejszych miejsc pielgrzymkowych południowej Francji. Dodatkowo zwiedzanie wyjątkowych jaskiń Betharam w masywie Pirenejów.

5 DZIEŃ: Lourdes -Kraków

Śniadanie

Dzień z Janem Pawłem II, który dwukrotnie pielgrzymował do Lourdes. Po raz pierwszy w 1983 roku na 125 rocznicę objawień oraz w sierpniu 2004 roku. Ten drugi pobyt w Lourdes był jednocześnie ostatnią pielgrzymą apostolską Jana Pawła II.  Czas na indywidualną modlitwę w sanktuarium.

Po południu przejazd na lotnisko Lourdes – Tarbes. Przelot do Krakowa.

Cena 1200zł + 200 euro

Cena obejmuje:

• noclegi  w domu pielgrzyma (pokoje 2, 3 – osobowe z łazienkami)
  • wyżywienie HB (4 śniadania i 4 obiadokolacje )
  • ubezpieczenie KL i NNW
  • opiekę pilota – przewodnika
  • bilet lotniczy na trasie Kraków-Lourdes-Kraków z bagażem podręcznym – jedna torba o wadze do 10 kg i maksymalnych wymiarach 55x40x20
  • przejazd z lotniska w Lourdes do domu pielgrzyma i z powrotem

Cena nie obejmuje:

• biletów wstępu do grot Betharam ok. 15 Euro, zestawów słuchawkowych ok. 6 Euro
  • ubezpieczenia od kosztów rezygnacji ( w przypadku uzasadnionej niemożliwości uczestnictwa

w wyjeździe np. choroba bądź wypadek losowy w rodzinie)  – 40 zł

• bagażu rejestrowanego o wadze do 20 kg w cenie 170zł w jedną stronę.

Uwagi:

Zabronione jest przewożenie:

• substancji płynnych w objętości większej niż 100 ml (napoje,perfumy, kremy, pianki, pasty, itp). Wszystkie kosmetyki muszą być spakowane w przeźroczystą kosmetyczkę lub przeźroczysty woreczek)
  • ostrych narzędzi (noży, scyzoryków, nożyczek, metalowych pilników do paznokci, itp)

ZAPISY:
PARAFIA MATKI BOŻEJ POCIESZENIA