1. W dniu dzisiejszym obchodzimy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Za tydzień będziemy gościć ks. Ryszarda Halwę, pallotyna. Będzie głosił słowo Boże a po Mszy św. będzie można wesprzeć ofiarą do puszek ruch SOS obrony życia.
  2. Bóg zapłać za ofiary na Radio i Fundację nowohuckie.PL. Zebraliśmy 6224 zł.
  3. W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Zapraszamy na czuwanie przed Zesłaniem Ducha Świętego w najbliższą sobotę, od godz. 20.30, które poprowadzi Wspólnota GAUDETE. W czasie czuwania będzie Akatyst ku czci Ducha Świętego, konferencja, uwielbienie, modlitwa o wylanie Darów Ducha Świętego i około północy Msza Święta, a po niej Agapa.
  4. W tym tygodniu w liturgii obchodzić będziemy:
  • w poniedziałek –wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy,
  • w środęŚwięto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny,
  • w czwartek – wspomnienie św. Justyna, męczennika. Jest to I czwartek miesiąca, od godz. 17.00 adoracja w intencji powołań kapłańskich i zakonnych,
  • w piątek – jest to I piątek:
  • na godz. 8.00 zapraszamy uczniów szkoły podstawowej na Mszę św.
  • od godz. 9.00 odwiedzimy chorych w domach,
  • od godz. 17.00 spowiedź i adoracja.
  • w sobotę – wspomnienie św. męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy.

Na godz. 15.00 zapraszamy na Mszę św. z modlitwą o uzdrowienie. Po Mszy św. wieczornej na czuwanie I sobotnie, które będzie trwało do godz. 20.00.

1. O godz. 14.45 Klub Żużlowy „Wanda” zaprasza na żużlowy mecz ligowy Wanda Kraków – Lokomotiv Daugavpils (Łotwa).
  2. W maju po Mszy św. wieczornej zapraszamy na nabożeństwa majowe. Od czwartku na nabożeństwo czerwcowe.
  3. Od 1 września rozpocznie swoją działalność Liceum Ogólnokształcące im. Królowej Apostołów na ul. Bulwarowej 33. Zapraszamy chętnych do klasy pierwszej. Szczegółowe informacje w sekretariacie Gimnazjum tel. 12 642 12 98 oraz na stronie szkoły: gimnazjumbulwarowa.pl.
  4. Dom Pomocy Społecznej na os. Sportowym zaprasza na Koncert Pieśni Maryjnych w środę, 31 maja, o godz. 17.30.
  5. Zapraszamy na spotkanie przed pielgrzymką do Rzymu w dniu 31 maja (środa) o godz. 19.00 w kawiarence parafialnej.
  6. 2 czerwca, w piątek, o godz. 19.00 zapraszamy na Ewangelizację na Barce. Kapitanem rejsu będzie Krzysztof Wernicki, pallotyn. Będziemy płynąc statkiem Nimfa, który znajduje się obok mostu Grunwaldzkiego pod Wawelem. Zapisy w Zakrystii, kancelarii lub na stronie nowohuckie.PL.
  7. Organizujemy wyjazd na wakacje dla dzieci i młodzieży do Ustrzyk Dolnych w terminie 17 – 25 lipca. Szczegóły i zgłoszenia przyjmuje ks. Sebastian.
  8. Zespół Szkół Zawodowych Huty im. Tadeusza Sendzimira na os. Złotej Jesieni zaprasza gimnazjalistów klas III oraz rodziców na Dzień Otwarty w środę, 31 maja, w godzinach 13.00 – 17.00. Szczegóły na stronie internetowej szkoły.

Wszystkim Parafianom, Sympatykom naszego kościoła i Gościom życzymy miłej niedzieli i dobrego odpoczynku.

Dusza żywi się tym, czym się cieszy.