1. Przeżywamy Niedzielę Najświętszej Trójcy. Dzisiaj kończymy okres spowiedzi wielkanocnej. Bóg zapłać Janowi Adamowiczowi, pallotynowi, za głoszone dzisiaj Słowo Boże. Przy wyjściu z kościoła ofiarą do puszek można wspomóc dzieło realizowane przez pallotynów w Kolumbii.
  2. Na prace w kościele zebraliśmy tydzień temu 7190 zł, w kopertach: 800 zł. Młodzież na wyjazd do Panamy zebrała 3522 zł, 10 Euro i 50 centów. Bóg zapłać.
  3. Na Mszy św. o godz. 30 będzie poświęcony witraż – Zesłanie Ducha Świętego. Jest to dar tegorocznych dzieci I komunijnych i młodzieży, która przyjęła w tym roku sakrament bierzmowania.
  4. W przyszłą niedzielę o godz. 30 ks. Tomasz Kotulski SAC i ks. Marcin Majewski SAC odprawią swoją Mszę św. prymicyjną, a po niej błogosławieństwo neoprezbiterów. Po Mszy św. o godz. 8.30 zmiana tajemnic różańcowych.
  5. W liturgii w tym tygodniu obchodzić będziemy:
  • we wtorek – wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy;
  • w czwartekUroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Msze św. w tym dniu będą o godz.: 7.00, 8.30, 9.30, po zakończeniu procesji (ok. godz. 12.00-12.30) oraz o godz. 18.00 i 20.00.

Procesja z Najświętszym Sakramentem ulicami naszej parafii wyruszy po Mszy św. o godz. 9.30. Trasa procesji przebiega ulicami: Bulwarową, Wojciechowskiego, Mościckiego i Aleją Róż do kościoła. Ołtarze będą: przy gimnazjum, przy bloku 13 na os. Zielonym, przy bloku 27 na os. Sportowym oraz przy szkole podstawowej. Prosimy silnych panów do niesienia figur w czasie procesji. Bardzo prosimy o nie parkowanie samochodów na trasie procesji oraz o udekorowanie swoich domów. Zapraszamy dzieci do sypania kwiatków (szczególnie I komunijne i rocznicowe).

W oktawie Bożego Ciała będziemy się spotykać na Eucharystii o godz. 18.00, po Mszy św. procesja Eucharystyczna wokół kościoła,

• w piątek – wspomnienie św. Justyna, męczennika. jest to I piątek: od godz. 9.00 odwiedzimy chorych w domach, od godz. 17.00 spowiedź i adoracja; w tym dniu wyjątkowo nie będzie Mszy św. do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00.
  • w sobotę – na godz. 15.00 zapraszamy na Mszę św. z modlitwą o uzdrowienie. Po Mszy św. wieczornej na czuwanie I sobotnie, które będzie trwało do godz. 20.00
  1. Przez cały miesiąc maj po Mszy św. wieczornej zapraszamy na nabożeństwa majowe. Przez cały tydzień zapraszamy dzieci I Komunijne na Msze św. w „białym tygodniu”. We wtorek zapraszamy o godz. 00 na Koncert Maryjny w wykonaniu mieszkańców DPS-u.
  2. Spotkanie młodzieży z klas VII przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania będzie we wtorek o godz. 19.00 w Gimnazjum im. Królowej Apostołów przy ul. Bulwarowej.
  3. Zapraszamy na kolejną edycję Ewangelizacji na Barce. W tym roku nasze rejsy i spotkania dofinansowało województwo Małopolskie. Spotkanie jest bezpłatne. Zapraszamy 30 maja (środa) o godz. 19.00 na Statek Nimfa obok Mostu Grunwaldzkiego. Spotkanie poprowadzi Michał Olszewski SCJ.
  4. 8 czerwca (piątek) zapraszamy do naszego kościoła na spotkanie z Sercem Jezusa – wieczór uwielbienia. Gościć będziemy Jude Antoine (czyt.: Dżud Antułan), który w czasie Światowych Dni Młodzieży otwierał adorację Ołtarza Pojednania i Pokoju. Spotkanie rozpocznie się o godz. 18.00 Mszą Świętą i procesją, o godz. 19.00 słowo i uwielbienie.
  5. Trwa rekrutacja do klas pierwszych Liceum Królowej Apostołów na rok szkolny 2018/2019. Zapraszamy.
  6. Zapraszamy dzieci i młodzież na wyjazd wakacyjny do Bóbrki nad Soliną w terminie od 1 do 14 lipca. Koszt wyjazdu wynosi 1400 zł. Zapisy z zaliczką 500 zł przyjmuje ks. Sebastian.
  7. Zapraszamy na pielgrzymkę lotniczą do Fatimy w dniach 18-21 października 2018 r. i do Paryża w dniach 14-18 listopada 2018 r. Informacje w zakrystii i w kancelarii.

Wszystkim Parafianom, Sympatykom naszego kościoła i Gościom życzymy miłej niedzieli i Bożego błogosławieństwa na każdy dzień.

Pierwszym obowiązkiem miłości jest słuchać.