1. Przeżywamy IV niedzielę Wielkanocną. Bóg zapłać ks. diakonowi Marcinowi za głoszone dzisiaj Słowo Boże, a także za pomoc podczas odbywanej u nas praktyki. W dniu dzisiejszym dk. Marcin kończy posługę w naszej Parafii, a w dniu 3 czerwca o godz. 11.30 zapraszamy na jego Mszę św. prymicyjną. W tym dniu prymicje odprawi również ks. Tomasz Kotulski SAC.
  2. Za tydzień po każdej Mszy św. będzie można złożyć ofiarę na zakup dwóch rzutników do naszego kościoła. Koszt to 13 500 zł. Tydzień temu na prace w kościele zebraliśmy na tacę 6520 zł. i w kopertach 2800 zł.
  3. 26 kwietnia o godz. 18.00 w kościele M. B. Częstochowskiej na Szklanych Domach ks. abp Marek Jędraszewski odprawi Mszę św. za Nową Hutę.
  4. W tym tygodniu przeżywać będziemy:
  • w poniedziałek – uroczystość. Św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski.
  • w środę – święto św. Marka, Ewangelisty. Jednak na Mszę św. w intencji Marka zapraszamy o godz. 18.00 w czwartek. A w intencji ks. Jarosława w piątek, również o godz. 18.00.
  1. W dniu 5 maja 2018 roku o godz. 00 w Wyższym Seminarium Duchownym odbędzie się uroczystość przyjęcia sakramentu święceń w stopniu prezbiteratu przez księży diakonów (m.in. przez Tomasza Kotulskiego SAC i Marcina Majewskiego SAC, który odbywa w naszej parafii praktykę diakońską). Organizujemy wyjazd autokarem na tę uroczystość. Informacje i zapisy w kancelarii i w zakrystii. Wyjazd o godz. 5.00. Koszt 50 zł.
  2. Trwa rekrutacja do klas pierwszych Liceum Królowej Apostołów na rok szkolny 2018/2019. Zapraszamy.
  3. Zapraszamy dzieci i młodzież na wyjazd wakacyjny do Bóbrki nad Soliną w terminie od 1 do 14 lipca. Koszt wyjazdu wynosi 1400 zł. Zapisy z zaliczką 500 zł przyjmuje ks. Sebastian.
  4. W środę otrzymaliśmy dwie relikwie św. Siostry Faustyny. Jedna będzie umieszczona w podstawie tabernakulum. Druga jest w zakupionym specjalnym relikwiarzu. Dzisiaj po każdej Mszy św. można przez ucałowanie relikwii oddać cześć Panu Bogu, który w swoich świętych jest wśród nas.

Wszystkim Parafianom, Sympatykom naszego kościoła i Gościom życzymy radosnego świętowania i radości podczas spotkań rodzinnych.

Wszystkie wielkości świata nie są tyle warte, co dobra przyjaźń.