1. Dzisiaj przeżywamy XXIV Niedzielę zwykłą. Słowo Boże głosi Michał Kowalski, Proboszcz Parafii pw. Matki Bożej Częstochowskiej w Woli Zachariaszowskiej. Ofiarą na tacę można wesprzeć budowę tamtejszego kościoła.
 2. W przyszłą niedzielę przed kościołem można będzie kupić miód.
 3. W tym tygodniu w liturgii obchodzić będziemy:
 • w poniedziałek – święto św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona Polski,
 • w środę – wspomnienie św. męczenników Andrzej Kim Taegom, prezbitera i Pawła Chong Hasang i Towarzyszy,
 • w czwartek – święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty,
 • w piątek – wspomnienie bł. Bernardyny Marii Jabłońskiej, dziewicy,
 • w sobotę – wspomnienie św. Ojca Pio z Pietrelciny,
 1. Zapraszamy każdą osobę, która pragnie śpiewać na chwałę Pana Boga, na otwartą próbę chóru AMADEUM. Pierwsze spotkanie w najbliższy poniedziałek 18.09 o godz. 19.30, kolejne w każdy poniedziałek o godz. 19.45.
 2. Zapraszamy wszystkie dzieci na spotkania Oazowe w naszej parafii organizowane w każdą sobotę o godz. 16.00.
 3. Klub Żużlowy „Speedway Wanda Kraków” zaprasza dzisiaj o godz. 19.00 na stadion przy ul. Odmogile na Turniej Indywidualny „60 lat żużla w Krakowie”. Szczegóły na plakatach.
 4. Od pewnego czasu przy naszej parafii spotyka się Wspólnota Miłosierdzia -wspólnota modlitwy za chorych, cierpiących, starszych i samotnych. W środę o godz. 17.00 odbędzie się adoracja przed Najświętszym Sakramentem prowadzona przez tę wspólnotę. Zapraszamy do włączenia się w tą modlitwę.
 5. W dniu 7 października, w pierwszą sobotę tego miesiąca i liturgiczne wspomnienie Matki Bożej Różańcowej, w ramach ogólnopolskiej akcji modlitewnej o nazwie „Różaniec do Granic” o błogosławieństwo dla naszej Ojczyzny i całego świata, organizujemy wyjazd do Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach. W planie spotkania: konferencja, Msza św., adoracja Najświętszego Sakramentu oraz cztery części różańca na wyznaczonym szlaku w pobliżu granicy Polski. Gorąco zachęcamy do udziału w pielgrzymce. Kosz 50 zł. Zapisy w kancelarii parafialnej

Wszystkim Parafianom, Sympatykom naszego kościoła i Gościom życzymy miłej niedzieli i Bożego błogosławieństwa w pracach całego kościoła. Ks. Michałowi i całej Jego parafii życzymy szybkiego wzrostu duchowego i materialnego.

Myśl tygodnia:

Poznać łatwo w starości, jaki kto był w młodości.