1. Dzisiaj przeżywamy XXIII Niedzielę zwykłą. Przed kościołem można zakupić album pt. „Budowałem ją razem z Wami na fundamencie Chrystusowego krzyża” Jan Paweł II. Zawiera m.in. świadectwa kard. Karola Wojtyły, kapłanów i osób świeckich. Koszt: 25 zł..
2. Taca w przyszłą niedzielę będzie przeznaczona na prace przy kościele. W naszym kościele Słowo Boże głosił będzie ks. Michał Kowalski, Proboszcz Parafii pw. Matki Bożej Częstochowskiej w Woli Zachariaszowskiej. Po każdej mszy św. ofiarą do puszek można będzie wesprzeć budowę tamtejszego kościoła.
3. W tym tygodniu w liturgii obchodzić będziemy:
– w środę – wspomnienie św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła,
– w czwartek – Święto Podwyższenia Krzyża Świętego,
– w piątek – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej,
– w sobotę – wspomnienie św. męczenników Korneliusza, papieża, i Cypriana, biskupa;
4. W czwartek 14 września, w Święto Podwyższenia Krzyża, nasza parafia zaproszona jest na odpust do Mogiły na godz. 18.00.
5. Zapraszamy wszystkich lektorów, ministrantów i scholę Note Deo wraz z rodzicami w sobotę na godz. 10.00 na Mszę Św.. Po niej odbędzie się spotkanie integracyjne. Rodziców, którzy chcą się zaangażować w pomoc, prosimy o kontakt z ks. Sebastianem.
6. W dniu 7 października, w pierwszą sobotę tego miesiąca i liturgiczne wspomnienie Matki Bożej Różańcowej, w ramach ogólnopolskiej akcji modlitewnej o nazwie „Różaniec do Granic” o błogosławieństwo dla naszej Ojczyzny i całego świata, organizujemy wyjazd do Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach. W planie spotkania: konferencja, Msza św., adoracja Najświętszego Sakramentu oraz cztery części różańca na wyznaczonym szlaku w pobliżu granicy Polski. Gorąco zachęcamy do udziału w pielgrzymce. Kosz 50zł. Zapisy w kancelarii parafialnej.
Wszystkim Parafianom, Sympatykom naszego kościoła i Gościom życzymy miłej niedzieli i Bożego błogosławieństwa w pracach całego tygodnia.
Poznać łatwo w starości, jaki kto był w młodości.