1. Przeżywamy Niedzielę Palmową Męki Pańskiej. Na wszystkich Mszach św. odbywa się błogosławienie palm. Dzisiaj przynosimy nasze skarbonki z jałmużną wielkopostną. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary składane na tacę i wpłacane na konto.
2. Dzisiaj też zapraszamy na 14. Nowohucką Drogę Krzyżową. Przewodniczyć jej będzie Metropolita Krakowski ks. abp Marek Jędraszewski. Rozpoczęcie o godz. 19.15. Droga Krzyżowa odbędzie się w naszym kościele i będziemy mogli uczestniczyć tylko przez transmisję. Nie będzie Mszy św. o godz. 20.00. Intencja z Mszy św. o 20.00 zostanie odprawiona o godz. 18.00.
3. Przy gazetkach można nabyć baranki z Caritasu.
4. Kościół jest otwarty codziennie od godz. 6.30 do 19.00. W każdej chwili można zadzwonić, aby skorzystać z sakramentu pokuty i przyjąć Komunię Św. ((12) 680 38 00, +48 608 287 328).
5. Można jeszcze zamówić wizytę kapłana u chorych. Odwiedziny możliwe po uprzednim umówieniu się przez telefon
6. Bardzo serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w Triduum Paschalnym on-line i do osobistej adoracji Jezusa w Wielki Czwartek, Wielki Piątek, Wielką Sobotę (pamiętajmy, że w kościele może jednocześnie przebywać 5 osób).
7. Pragniemy przygotować paczki świąteczne dla osób potrzebujących, dary można przynosić do środy, paczki można będzie odebrać w czwartek od godz. 9.00. Dziękujemy za ofiarę złożoną na konto na rzecz osób biednych.
Wszystkim Parafianom, Sympatykom naszego kościoła i Gościom życzymy wielkich duchowych przeżyć podczas Triduum Paschalnego i radosnego, pełnego nadziei poranka niedzieli wielkanocnej.
Trzeba milczeć albo mówić rzeczy lepsze od milczenia.

Triduum Paschalne.
Wielki Czwartek – pamiątka ustanowienie Eucharystii i Sakramentu Kapłaństwa
– Nie będzie Mszy św. o godz. 7.00
– Liturgia Wielkiego Czwartku rozpocznie się o godz. 18.00
– Po liturgii przeniesienie Najświętszego Sakramentu do ołtarza wystawienia. Adoracja do godz. 24.00
– Odpust zupełny można uzyskać za uczestnictwo w śpiewie „Przed tak wielkim Sakramentem”
Wielki Piątek – pamiątka męki i śmierci Jezusa
W tym dniu nie ma Mszy św.
– Obowiązuje post ścisły oraz abstynencja
– Adoracja Najświętszego Sakramentu przy ołtarzu wystawienia od godz. 7.00
– O godz. 8.00 zapraszamy na Jutrznię i Godzinę czytań
– O godz. 15.00 zapraszamy na koronkę i Nowennę do Miłosierdzia Bożego
– Droga Krzyżowa o godz. 17.30
– Liturgia Wielkiego Piątku rozpocznie się o godz. 18.00.
– Po liturgii przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Grobu Pańskiego
– Adoracja Jezusa w grobie do godz. 24.00
– Odpust zupełny można uzyskać za uczestniczenie w Adoracji Krzyża
Wielka Sobota – pamiątka Zmartwychwstania Pańskiego
– Nie ma Mszy św. rano
– Adoracja przy Bożym Grobie od godz. 7.00
– O godz.8.00 zapraszamy na Jutrznię i Godzinę czytań
– Spowiedź po uzgodnieniu telefonicznym
– Nie będzie poświęcenie pokarmów, natomiast zachęcamy do błogosławieństwa pokarmów w domach przed śniadaniem w Niedzielę Wielkanocną
– O godz. 15.00 zapraszamy na koronkę i Nowennę do Miłosierdzia Bożego
– Liturgia Wielkiej Soboty rozpocznie się o godz. 20.00
– Odpust zupełny można uzyskać za odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych
Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego
– Msza św. rezurekcyjna o godz. 6.00, uroczysta procesja rezurekcyjna będzie 14 września
– Nie będzie Mszy św. o godz. 7.00
– Pozostałe Msze św. będą odprawiane według porządku niedzielnego, dodatkowe Msze św. o godz.: 16.00 i 19.00.
Pamiętajmy, że do Niedzieli Zmartwychwstania Pańskiego w kościele może być jednocześnie tylko 5 osób plus służba liturgiczna. Jeżeli nic się nie zmieni, to od 12 kwietnia będzie mogło w kościele przebywać 50 osób.