1. Przeżywamy Niedzielę Palmową Męki Pańskiej. Na wszystkich Mszach Św. odbywa się błogosławienie palm.

Przed kościołem odbywa się kiermasz świąteczny Zespołu Szkół Specjalnych nr 14. Można nabyć min. palmy, ozdoby świąteczne, stroiki, ciasteczka, chlebek, ćwikłę, zakwas do barszczu białego. Dobrowolne ofiary będą przeznaczone na dofinansowanie pielgrzymki uczniów do Zakopanego. Organizatorzy kiermaszu wielkanocnego już dzisiaj serdecznie dziękują.

 • Dzisiaj też zapraszamy na 18. Nowohucką Drogę Krzyżową. Przewodniczyć jej będzie ks. bp Robert Chrząszcz. Rozpoczęcie o godz. 19.00, wyruszymy w stronę Mogiły. Nie będzie Mszy Św. o godz. 20.00.
 • Także dzisiaj o godz. 21.20 w naszej parafii odmawiamy specjalną nowennę w intencji Ojczyzny, zgody narodowej i poszanowania życia ludzkiego. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy
 • W środę o godz. 19.30  zapraszamy do salki parafialnej na katechezę przez sakramentem Chrztu św. dla rodziców i rodziców chrzestnych, których dzieci mają przyjąć sakrament chrztu w czasie świąt.
 • Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne:
 • w piątek na drogę krzyżową o godz. 17.30;
 • dzisiaj na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.00. Za udział w Gorzkich Żalach można dostąpić odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami. Ofiara do puszek przeznaczona jest na kwiaty do Grobu Pańskiego
 • W poniedziałek, wtorek i środę spowiedź będzie w godz. 17.30 – 18.30.
 • W kościele jest ustawiony kosz, do którego można wkładać przyniesione dary dla potrzebujących, które rozdamy przed świętami jako paczki świąteczne. Dary można przynosić również do kancelarii parafialnej. Dary można przynosić do soboty W kancelarii i zakrystii przyjmujemy zapisy osób, które chciałyby taką paczkę otrzymać. Paczki można będzie odebrać w sobotę od godz. 11.00 do 16.00. Wszystkim darczyńcom składamy serdeczne Bóg zapłać.
 • Trwa uzupełniająca rekrutacja do klas pierwszych w naszej Szkole Podstawowej im. św. Wincentego Pallottiego na rok 2024/2025. Serdecznie zapraszamy na zwiedzanie szkoły. Szczegóły na stronie szkoły.
 • Bardzo serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w Triduum Paschalnym i do osobistej adoracji Jezusa w Wielki Czwartek, Wielki Piątek, Wielką Sobotę (program został umieszczony w liście do Parafian i w gazetce). Jest także wydrukowany na tablicy ogłoszeń.
 • W uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego nie będą czytane wypominki. Na Mszę św. rezurekcyjną zapraszamy o godz. 6.00 (pamiętajmy o zmianie czasu), nie będzie Mszy św. o godz. 7.00. Pozostałe Msze św. wg. porządku niedzielnego.

Wszystkim Parafianom, Sympatykom naszego kościoła i Gościom życzymy wielkich duchowych przeżyć podczas Triduum Paschalnego i radosnego poranka niedzieli wielkanocnej.