1. Przeżywamy V Niedzielę Wielkiego Postu. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na dalsze prace w kościele (spłata fotowoltaiki; do tej pory spłaciliśmy 48 tys zł.. z 65 tys. zł.)
 2. Trwa „Tydzień Modlitw o Ochronę Życia”. W czwartek, 25 marca, w uroczystość Zwiastowania Pańskiego można będzie podjąć Duchową Adopcję Dziecka Poczętego. W tym dniu przed ołtarzem będą wystawione deklaracje. Dodatkowa Msza św. o godz. 9.00.
 3. Dzisiaj rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne „Św. Józef – mocny nie w słowach, ale w czynie”, które prowadzi ks. Marcin Bieniasz SAC.
  7.00, 9.00, 18.00; 20.00 – Msza Św. z nauką (pół godziny przed Mszą św. możliwość spowiedzi).
  Rekolekcje są dostępne ONLINE. Szczegóły transmisji są dostępne na stronie parafialnej, w gazetce i na plakatach
 4. – Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne:
 • w piątek na drogę krzyżową: dzieci – o godz. 16 30, dorosłych – o godz. 17.30;
 • w niedzielę na Gorzkie Żale o godz. 17 00. Po nabożeństwie można do puszek złożyć ofiarę na kwiaty do Grobu Pańskiego.
 1. W piątek, 26 marca, nasz kościół będzie kościołem stacyjnym. O godz. 18.00 uroczystą Mszę św. odprawi ks. bp Janusz Mastalski. W tym dniu droga krzyżowa dla młodzieży będzie bezpośrednio po uroczystości.
 2. Za tydzień przypada Niedziela Palmowa. Na wszystkich Mszach św. będzie obrzęd poświęcenia palm. Odbywa się on zawsze na początku Mszy św. W tym dniu przynosimy nasze skarbonki z jałmużną wielkopostną.
 3. Za tydzień, w Niedzielę Palmową, odbędzie się kiermasz świąteczny Zespołu Szkół Specjalnych nr 14. Będzie można nabyć m.in. palmy, ciasteczka, mały chlebek, ćwikłę, zakwas do barszczu białego, ozdoby świąteczne. Dobrowolne ofiary będą przeznaczone na dofinansowanie pielgrzymki uczniów do Przemyśla.
 4. W Niedzielę Palmową będziemy przeżywać 15. Nowohucką Drogę Krzyżową. Przewodniczyć jej będzie Metropolita Krakowski ks. abp Marek Jędraszewski. Rozpoczęcie o godz. 19.15. Droga Krzyżowa odbędzie się w naszym kościele i będziemy mogli uczestniczyć również przez transmisję. Nie będzie Mszy św. o godz. 20.00. Intencja z Mszy św. o 20.00 zostanie odprawiona o godz. 18.00
 5. Można nabyć baranki z Caritasu. Są dostępne przy wejściu do kościoła i w zakrystii.
 6. Biorąc pod uwagę potrzeby duszpasterskie oraz skuteczną realizację zadań apostolskich wynikających z powierzonych ks. Łukaszowi Gołasiowi funkcji dyrektora Radia Pallotti.FM oraz Sekretarza ds. Apostolstwa – ks. Prowincjał kieruje ks. Łukasza z dniem 1 kwietnia do wspólnoty w Warszawie. Ks. Łukasz odprawi Mszę Św. dziękczynną – w Wielką Środę, 31 marca, o godz. 18.00 – w intencji wszystkich parafian i osób, które spotkał w czasie swojej prawie dziewięcioletniej posługi w Krakowie.
 7. Trwa rekrutacja do klas pierwszych szkoły podstawowej. W tym roku zostaną utworzone cztery pierwsze klasy: oprócz klasy ogólnej i klasy z tańcem będzie klasa z zajęciami z podstawy programowania. Zapraszamy.
 8. Kościół jest otwarty codziennie od godz. 6.30 do 19.00. W każdej chwili można zadzwonić, aby się wyspowiadać i przyjąć Komunię Świętą ((12) 680 38 00, +48 608 287 328).
  Wszystkim Parafianom, Sympatykom naszego kościoła i Gościom życzymy dobrego przygotowania się do świat.
  Myśl tygodnia:
  Jedna nadzieja daje więcej sił niż dziesięć wspomnień.