1. Dzisiaj przeżywamy IV Niedzielę Adwentu. Dzisiejsza taca jest przeznaczona na ławki w kościele. (Jesteśmy winni 10 tys. zł.)
 2. W gazetce parafialnej wydrukowany jest Dekret Penitencjarii Apostolskiej dot. udzielenia daru specjalnych Odpustów z okazji Roku Jubileuszowego na cześć Św. Józefa, zarządzonego przez Papieża Franciszka dla godnego uczczenia 150. rocznicy dnia, w którym Święty Józef został ogłoszony Patronem Kościoła Katolickiego
 3. W poniedziałek można będzie przystąpić do sakramentu pojednania w godz. 16.30 – 19.00. W czwartek przypada Wigilia Bożego Narodzenia. Mszy św. o godz. 18.00 nie będzie. Możliwość spowiedzi od godz. 5.30 do 13.00. Na Mszę św. Pasterską zapraszamy na godz. 22.00 i na godz. 24.00. W noc Bożego Narodzenia kończy się modlitewny wysiłek w Dziele Duchowej Pomocy. Taca przeznaczona będzie na Fundusz Obrony Życia.
 4. W piątek w dzień Bożego Narodzenia i w sobotę w święto św. Szczepana. Msze św. będą odprawiane według porządku niedzielnego. Dodatkowa Msza św. o godz. 15.00. W niedzielę, 28 grudnia, również.
 5. W niedzielę 3 stycznia ks. Tomasz będzie obchodził imieniny. Zapraszamy na Mszę św. w jego intencji o godz. 10.00.
 6. Jeszcze do czwartku zapraszamy na Roraty o godz. 6.00, dla dzieci do wtorku o godz. 16.30.
 7. W środę chcemy odwiedzić chorych przed świętami. Bardzo prosimy (szczególnie rodziny i sąsiadów chorych) o zgłaszanie chorych.
 8. Jeszcze w zakrystii i w kancelarii można jeszcze nabyć świece Caritasu, opłatki, a na ołtarzu od godz. 11.30 jest światełko z Betlejem. Światełko to można zabrać do swoich domów.
 9. Przed wieczerzą wigilijną pamiętajmy o wspólnej modlitwie i odczytaniu fragmentu Ewangelii św. Łukasza rozdział 2. Niech w ten wieczór nikt nie był sam.
 10. Już dzisiaj zapraszamy na ważne wydarzenie nawiązujące do tradycji, którą stworzył św. Wincenty Pallotti. Epifanie – nabożeństwa, które będziemy mogli przeżyć w dniach od 3 do 6 stycznia. Program na plakacie.
 11. Kościół jest otwarty codziennie od godz. 6.30 do 19.00. W każdej chwili można zadzwonić, aby się wyspowiadać i przyjąć Komunię Świętą ((12) 680 38 00, +48 608 287 328).
  Wszystkim Parafianom, Sympatykom naszego kościoła i Gościom życzymy radosnych spotkań rodzinnych i Bożej obecności w domach naszych.
  Myśl tygodnia:
  Nie gań poczynań bliźniego, zanim nie spojrzysz w głąb siebie.