1. Przeżywamy VI niedzielę zwykłą. Wczoraj, na Mszy św. o godz. 18.00 zostały uroczyście wprowadzone do naszej świątyni relikwie bł. Ryszarda Henkesa SAC. Dzisiaj ks. Przemysław Krakowczyk SAC, głosi Słowo Boże i przybliża nam postać tego błogosławionego. Tydzień temu na Dzieła Pomocy św. Ojca Pio brat Robert Miller, kapucyn, zebrał do puszek 8190,52 zł. Bóg zapłać. Taca przeznaczona jest na nowe ławki w kościele.
2. W tym tygodniu przeżywać będziemy::
– w poniedziałek –wspomnienie bł. Elżbiety Sanny;
– w piątek – wspomnienie bł. Ryszarda Henkesa SAC, prezbitera i męczennika;
– w sobotę – święto Katedry Św. Piotra, Apostoła.
3. Zapraszamy rodziny z dziećmi, małżeństwa, osoby samotne i starsze na wakacje z pallotynami, które będą miały miejsce, tak jak rok temu, w Jeziornej Osadzie koło Malborka od 22 lipca do 1 sierpnia. Wakacje połączone są przede wszystkim z wypoczynkiem, ale również odwiedzeniem takich miejsc jak: Gdańsk, Krynica Morska, Malbork, Gietrzwałd czy Ruciane Nida. Więcej informacji na ulotkach i naszej stronie internetowej. Już można się zapisywać.
4. W sobotę organizujemy Bal dobroczynny. Zapraszamy do udziału. Więcej informacji i zapisy w Zakrystii. Jeżeli ktoś chciałby się włączyć w organizację balu – potrzebna jest pomoc fizyczna. Można też przekazać fanty na licytację.
5. Zapraszamy do udziału w pielgrzymce do Rzymu od 14 do 18 czerwca. Foldery znajdują się w zakrystii i w kancelarii.
Wszystkim Parafianom, Sympatykom naszego kościoła i Gościom życzymy miłych niedzielnych spotkań oraz opieki Matki Bożej na każdy dzień.
Myśl tygodnia:
Jeśli wolno i wypada mówić, mów o tym, co służy ku zbawieniu.