Przeżywamy XXI Niedzielę zwykłą. Witamy w naszej Wspólnocie ks. Tomasza Wiśniewskiego SAC. Życzymy mu, aby czuł się wśród nas jak w domu. Słowo Boże dzisiaj głosi ks. Jarosław Olszewski SAC. Bóg zapłać. Po każdej Mszy św. ofiarą do puszek można wesprzeć budowę Sanktuarium w Żytomierzu.

  1. W tym tygodniu w liturgii wspominać będziemy:
  • w poniedziałekśw. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła,
  • we wtorekmęczeństwo św. Jana Chrzciciela,
  • w piątek – bł. Bronisławę, dziewicę, Jest to 1. piątek miesiąca. Od godz. 9.00 odwiedzimy chorych. Od godz. 17.00 – adoracja i spowiedź.
  • w sobotę – na godz. 00 zapraszamy na Mszę św. z modlitwą o uzdrowienie. Już w ramach odpustu zapraszamy na Mszę św. o 18.00, a po niej na nabożeństwo Pierwszej Soboty Miesiąca. O godz. 20.00 rozpocznie się różaniec z intencjami do Matki Bożej Pocieszenia, a po nim Maryjna procesja światła wokół kościoła. Zakończymy ją Apelem o godz. 21.00.
  1. Za tydzień, będziemy obchodzić odpust parafialny. Zapraszamy na uroczystą sumę odpustową o 11.30, którą odprawi ks. dr Zenon Hanas SAC, Przełożony Prowincji Chrystusa Króla. Na pozostałych Mszach św. Słowo Boże będzie głosił ks. Mirosław Lewandowski SAC, Sekretarz ds. Misji Prowincji Zwiastowania Pańskiego. O godz. 16.00 zapraszamy na stadion Wandy na mecz piłki nożnej. W tym roku z naszą drużyną parafialną zagra reprezentacji nowohuckiej Policji. Poza tym będą inne atrakcje. Szczegóły na plakatach i w liście, który był dostarczony do mieszkańców parafii. Zmiana tajemnic różańca o godz. 11.15 (przed Mszą św. odpustową). Spotkanie członków scholi i chętnych o godz. 10.00 w salce parafialnej.
  2. Zapraszamy wszystkich ministrantów i lektorów na zbiórkę w przyszłą sobotę o godzinie 00.
  3. W poniedziałek, 4 września, rozpoczynamy rok szkolny. Zapraszamy na Mszę św. dla Gimnazjum i Liceum im. Królowej Apostołów oraz klas VII Szkoły Podstawowej na godz. 00, dla klas II – VI Szkoły Podstawowej im. św. Wincentego Pallottiego na godz. 9.00, dla Zespołu Szkół Specjalnych – na godz. 10.00. O godz. 16.00 zapraszamy uczniów klas pierwszych na poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych.

Wszystkim Parafianom, Sympatykom naszego kościoła i Gościom życzymy Bożych darów w pracach całego tygodnia, a dzieciom, młodzieży i pracownikom oświaty dobrego rozpoczęcia nowego roku szkolnego.

Myśl tygodnia:

Miłość nie liczy się z siłami, wierzy w niemożliwe.