1. Przeżywamy XI Niedzielę zwykłą. Przez cały czerwiec po Mszy św. wieczornej zapraszamy na nabożeństwo do Serca Jezusowego. Ofiary dzisiaj składane na tacę przeznaczone na dalsze prace w kościele. W czwartek, w Uroczystość Bożego Ciała, na Mszy św. o godz. 9.30 zostało poświęcone nowe tabernakulum.
 2. Proboszcz bardzo dziękuje wszystkim, którzy uczestniczyli w pogrzebie jego Mamy w Lipnie oraz w Mszy św. pogrzebowej, która była odprawiona w naszym kościele. Jednocześnie z żalem informujemy, że zmarła Mama ojca Benedykta, cystersa, Zofia Faryj. Msza św. pogrzebowa będzie w poniedziałek, 19 czerwca, w kościele św. Bartłomieja w Mogile o godz. 13.30.
 3. Bóg zapłać wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie i przeżywanie Uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa.
 4. W liturgii w tym tygodniu obchodzić będziemy:
 • w środę – wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika,
 • w piątekUroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa; w tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych,
 • w sobotęUroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.
 1. Zapraszamy uczniów klasy I gimnazjum przygotowujących się do sakramentu bierzmowania na spotkanie w dniu 21 czerwca, w najbliższą środę, o 19.30.
 2. W czwartek, 22 czerwca, na godz. 17.00 do Sanktuarium św. Jana Pawła II na Białych Morzach parafie naszego dekanatu mają zaproszenie na Mszę św. z kazaniem i procesję z Tajemnicami światła w Ogrodzie Różańcowym. Zachęcamy do udziału.
 3. .W piątek zakończenie roku szkolnego na Mszach św.:
 • o 8.00 – dla szkoły podstawowej,
 • o 9.00 – dla gimnazjum,
 • o 10.00 – dla szkoły specjalnej.
 1. Klub Żużlowy „Wanda Kraków” zaprasza dzisiaj na mecz żużlowy Wanda Kraków- Polonia Bydgoszcz. Początek o godz. 14.45 na Stadionie Wandy.
 2. Od 1 września rozpocznie swoją działalność Liceum Ogólnokształcące im. Królowej Apostołów przy ul. Bulwarowej 33. Zapraszamy chętnych do klasy pierwszej. Szczegółowe informacje w sekretariacie Gimnazjum tel. 12 642 12 98 oraz na stronie szkoły: gimnazjumbulwarowa.pl.

Wszystkim Parafianom, Sympatykom naszego kościoła i Gościom życzymy miłej niedzieli i dobrego odpoczynku.

Myśl tygodnia:

Chleb otwiera każde usta.