1. Dzisiaj przeżywamy III Niedzielę Adwentu. Bardzo serdecznie dziękuję za ofiary składane na budowę kościoła. Wszystkie ofiary przeznaczamy na wystrój kościoła.
  2. Dzisiaj rozpoczęliśmy parafialne rekolekcje adwentowe, które prowadzi o. Rajmund Guzik OCist. Rekolekcje potrwają do wtorku.
  3. Msza Św. o godz. 18.00 będzie odprawiona w języku łacińskim ze śpiewem Chorału Gregoriańskiego. O godz. 17.50 zapraszamy na przygotowanie do liturgii. Można także nabyć nową płytę chóru AMADEUM z kolędami.
  4. Dzisiaj przed kościołem do godz. 13.00 odbywa się kiermasz bożonarodzeniowy, podczas którego można nabyć różne wyroby rękodzielnicze. Dochód przeznaczony jest na posadzkę w prezbiterium.
  5. Zapraszamy na Roraty o godz. 6.00, dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 16.30
  6. W piątek od godz. 9.00 odwiedzimy chorych przed świętami. Bardzo prosimy (szczególnie rodziny i sąsiadów chorych) o poinformowanie o naszym przybyciu. Prosimy o zgłaszanie chorych w zakrystii.
  7. W środę między godziną 00 – 16.00 będą mogły odebrać paczki świąteczne rodziny, które się zapisały. (Przyjmujemy jeszcze dary do paczek.)
  8. W środę, 20 grudnia, o godz. 19.00 zapraszamy na Mszę św. kandydatów do bierzmowania z klas III gimnazjum wraz z rodzicami.
  9. W sobotę, 23 grudnia, podczas Mszy o godz. 18.00 będzie posługiwał chór AMADEUM. O godz. 17.50 zapraszamy na przygotowanie do liturgii.
  10. W przyszłą niedzielę przypada IV Niedziela Adwentu i Wigilia Bożego Narodzenia. W tym dniu Mszy św. o godz. 18.00 i 20.00 nie będzie.
  11. W tym tygodniu spowiedź od poniedziałku do piątku od godz. 17.30. W czasie rekolekcji spowiedź pół godziny przed każdą Mszą św.
  12. Na Mszę św. Pasterską zapraszamy na 24.00. W noc Bożego Narodzenia kończy się modlitewny wysiłek w Dziele Duchowej Pomocy. Taca przeznaczona będzie na Fundusz Obrony Życia.
  13. W poniedziałek w dzień Bożego Narodzenia i we wtorek w święto św. Szczepana Msze św. będą odprawiane według porządku niedzielnego.
  14. W zakrystii i przed kościołem można jeszcze nabyć świece Caritasu, opłatki. Od poniedziałku na ołtarzu będzie światełko z Betlejem. Światełko to można zabrać do swoich domów.
  15. Na os. Szklane Domu powstał ośrodek wsparcia dziennego seniorów 60+ z chorobą Picka, Wilsona, Huntingtona, Parkinsona oraz innymi chorobami neurodegeneracyjnymi mózgu. Szczegóły na ulotkach i na plakacie.
  16. Organizujemy wyjazd na ferie zimowe dla dzieci i młodzieży w terminie 10 – 17 lutego 2018 r. Koszt wyjazdu 750 zł. Wszelkie szczegółowe informacje udziela ks. Sebastian.
  17. Zapraszamy na pielgrzymkę do Ziemi Świętej w dniach od 5 do 12 lutego 2018 r. z ks. Przemysławem Krakowczykiem Zgłoszenia w zakrystii i w kancelarii.
  18. Zapraszamy na pielgrzymkę do Lourdes w dniach 22 – 26 kwietnia 2018 r. Informacje w zakrystii i w kancelarii.

Wszystkim Parafianom, Sympatykom naszego kościoła i Gościom życzymy radosnych spotkań rodzinnych i Bożej obecności w domach naszych.

Jeden mówi o Jezusie, a my z Nim rozmawiamy.

Rekolekcje Adwentowe

„Słowo, które uzdrawia”