1. Przeżywamy II niedzielę Wielkiego Postu. Po każdej Mszy św. przed naszym kościołem do puszek kwestować będą siostry sercanki, prowadzące w Krakowie bursę dla studiujących w tym mieście dziewcząt.
  2. Za tydzień można będzie złożyć do puszek ofiarę na misje, którą dzisiaj wierni składają w innych kościołach.
  3. Zapraszamy na Mszę św. w czwartek o godz. 18.00, w czasie której ks. bp Grzegorz Ryś udzieli naszej młodzieży sakramentu bierzmowania.
  4. W poniedziałek Msza św. o godz. 18.00 będzie w intencji młodzieży, która w czwartek przystąpi do sakramentu bierzmowania oraz ich rodziców i krewnych. Będzie to także okazja do spowiedzi dla młodzieży, rodziców i świadków. Po spowiedzi odbędzie się próba.
  5. Spotkanie dla drugich klas gimnazjum przygotowujących sie do bierzmowania w najbliższy wtorek, 14 marca, o godz. 19.00 w Kościele.
  6. W piątek, 17 marca, w Arce Pana – kościele stacyjnym o godz. 19.30 odbędzie się Msza św., której będzie przewodniczył i wygłosi Słowo Boże ks. abp Marek Jędraszewski, Metropolita Krakowski. Uroczyste rozpoczęcia o godz. 19.00 nabożeństwem pokutnym.
  7. Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne:
  • w piątek na drogę krzyżową: dzieci – o godz. 16 30, dorosłych – o godz. 17.30, młodzież – o godz. 19 00.
  • w niedzielę na Gorzkie Żale o godz. 17 00. Po nabożeństwie można do puszek złożyć ofiarę na kwiaty do Grobu Pańskiego.
  1. Jeszcze tylko do 19 marca w Muzeum Historycznym Miasta Krakowa Oddział Nowa Huta (os. Słoneczne 16) można oglądać wystawę pt. „Sport w Nowej-Hucie”. Wśród setek archiwalnych zdjęć oraz różnorakich pamiątek można podziwiać i wspominać legendy polskiego sportu, uczestników mistrzostw świata i olimpiad, którzy kiedyś reprezentowali nowohuckie kluby. Wielkie wyróżnienie spotkało również organizatorów nowohuckiej ligi parafialnej, która wywodzi się z naszej Parafii. Organizatorzy wystawy docenili te amatorskie rozgrywki, co zapewne podnosi rangę ligi z naszej parafii. Może warto odwiedzić wystawę…?
  2. Parafia Miłosierdzia Bożego ze Wzgórz zaprasza na autokarową pielgrzymkę „Śladami św. Siostry Faustyny” do Wilna, w dniach 22-27 maja 2017 r. Odwiedzimy miejsca związane z s. Faustyną i kultem Miłosierdzia oraz Sanktuaria Maryjne w Ostrej Bramie, Studzieniczej i Gietrzwałdzie.

Zapisy tyko do 26 marca wraz z zaliczką 400 zł., w zakrystii lub kancelarii na Wzgórzach Krzesławickich. Serdecznie zapraszamy!

Wszystkim Parafianom, Sympatykom naszej parafii oraz Gościom życzymy spokojnej niedzieli i błogosławieństwa Bożego w nadchodzącym tygodniu a młodzieży, która w czwartek przyjmie sakrament – wzrostu w Duchu Św.

Ucz się czekać, bo albo zmieniają się rzeczy, albo twoje serce.