1. Przeżywamy III niedzielę Wielkanocną. Dzisiejsza taca jest przeznaczona na dalsze prace w kościele (spłaciliśmy za fotowoltaikę 60 tys. zł.). Kubki, które są wystawione przy gazetkach, to cegiełki na ołtarz Matki Bożej Fatimskiej. W tym roku nie było balu dobroczynnego; można w ten sposób nabywając cegiełki wesprzeć budowę ołtarza (koszt to 70 tys. zł.). Zbiórka przed kościołem jest prowadzona na konkretną pomoc dla mieszkańców Nowej Huty. Mamy prośbę o ubranka dla dzieci, meble kuchenne, wymalowanie niepełnosprawnej pani mieszkania, pomoc w wynajęciu mieszkania.
 2. Bóg zapłać wszystkim którzy wspomogli Dzieło Pomocy Św. Ojca Pio. Przekazaliście na ten cel 6 684.82 zł.
 3. W przyszłą niedzielę będzie przed kościołem przeprowadzona zbiórka na Dom Pomocy Postpenitencjarnej Centrum Integracji Pro Domo. Szczegóły w gazetce.
 4. W tym tygodniu w liturgii przeżywać będziemy:
 • w piątek – uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski.
 1. Uczniów klas ósmych przygotowujących się do sakramentu bierzmowania zapraszamy we wtorek o godz. 19.00 do kościoła.
 2. W przyszłą niedzielę ks. Marek i ks. Jarosław obchodzą imieniny. Na Mszę św. w intencji ks. Jarosława zapraszamy w sobotę o godz. 18.00, natomiast w intencji ks. Marka w niedzielę o godz. 11.30.
 3. Trwa rekrutacja do klas pierwszych szkoły podstawowej. W tym roku zostaną utworzone cztery pierwsze klasy: oprócz klasy ogólnej i klasy z tańcem będzie klasa z zajęciami z podstawy programowania. Zapraszamy.
 4. W tym roku 1% można rozliczać do końca kwietnia. Można przekazać na naszą parafię lub radio. Blankiety są na stoliku. Jeśli podatnik wcześniej rozliczał 1 procent podatku i przekazywał darowiznę na Pallotti.FM lub na parafię, to urząd skarbowy wyliczy nową wpłatę i przekaże ją na ten sam cel.
 5. Kościół jest otwarty codziennie od godz. 6.30 do 19.00. W każdej chwili można zadzwonić, aby skorzystać z sakramentu pokuty i przyjąć Komunię Św. ((12) 680 38 00, +48 608 287 328).
  Wszystkim Parafianom, Sympatykom naszego kościoła i Gościom życzymy wielkiej mocy i światła Bożego w codziennym życiu.
  Myśl tygodnia:
  Bóg jest zawsze w pobliżu ludzi okazujących sobie miłość.