1. Przeżywamy II niedzielę po Narodzeniu Pańskim. Za tydzień uroczystość Objawienia Pańskiego. Podczas każdej Mszy św. obrzęd poświęcenia kredy i kadzidła. W tym dniu po Mszy św. o godz. 8.30 zmiana tajemnic różańcowych. Na Mszę św. o godz. 11.30 zapraszamy w koronach na głowie. Po Mszy św. odbędzie się konkurs koron – także dla dorosłych. Natomiast na Mszy św. o godz. 18.00 ks. Zenon Hanas SAC, Prowincjał Prowincji Chrystusa Króla, poświęci witraż „ Wniebowzięcie NMP”. Ofiarą do puszek w tym dniu możemy wesprzeć misje.
2. Jutro na Mszy św. o godz. 18.00 będziemy dziękować za otrzymane w ciągu roku dobrodziejstwa. Można uzyskać odpust zupełny za odśpiewanie hymnu „Ciebie, Boga, wysławiamy”.
3. W tym tygodniu będziemy przeżywać:
– we wtorek – uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi, Msze św. będą według porządku niedzielnego. Można uzyskać odpust zupełny za pobożne odmówienie lub śpiew hymnu „O stworzycielu, Duchu, przyjdź”, w celu uproszenia Bożej mocy na cały rok;
– w środę – wspomnienie świętych Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, biskupów i doktorów Kościoła;
– I czwartek – od godz. 17.30 adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwy o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne;
– I piątek – od godz. 17.30 adoracja Najświętszego Sakramentu i spowiedź dla dorosłych.
4. „Aby świat poznał Boga, który jest nieskończoną miłością” – to hasło Epifanii przed Objawieniem Pańskim, którą będziemy przeżywać 3 – 6 stycznia 2019 roku.
Każdego dnia będziemy o godz. 18.00 rozpoczynać Mszą Świętą, a po niej konferencja z celebracją. Więcej informacji na ulotkach i plakatach. W czwartek liturgii będzie przewodniczył bp Damian Muskus, a w sobotę bp. Andrzej Przybylski. W piątek liturgia będzie w obrządku greckokatolickim.
Transmisję z tych wydarzeń przeprowadzi pallotti.FM.
5. Serdecznie zapraszamy do udziału w tegorocznym Orszaku Trzech Króli w Krakowie.
6. Na Mszę św. z modlitwą o uzdrowienie zapraszamy w niedzielę 13 stycznia o godz. 15.00.
7. Zapraszamy również na Rekolekcje w Drodze do Medjugorie 28 kwietnia – 5 maja 2019 r., które poprowadzi ks. Łukasz. Więcej informacji na plakatach oraz naszej stronie internetowej.
8. Od środy będziemy kontynuować wizytę duszpasterska. Kolędę rozpoczynamy od godz. 15.00 oraz w sobotę od godz. 10.00. Kancelaria parafialna w czasie kolędy będzie czynna po wieczornej Mszy św. W tym tygodniu odwiedzimy mieszkańców następujących bloków:
2 stycznia (środa):
Krakowiaków: 20 i 21.
3 stycznia (czwartek):
Krakowiaków: 17, 23, 24, 25, 26, 27, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37 i 38.
4 stycznia (piątek):
Krakowiaków: 28, 29, 30, 39, 40, 41, 42 i 45a.
5 stycznia (sobota) od godz. 10.00:
Zielone: 1.
5 stycznia (sobota) od godz. 15.00:
Zielone: 2, 3, 4 i 5.
Dokładny plan jest w naszych domach.
Wszystkim Parafianom Sympatykom naszego kościoła i Gościom życzymy miłej niedzieli.
Myśl tygodnia:
Czas jest dobrym lekarzem, ale złym kosmetykiem.