1. Przeżywamy XXIX niedzielę zwykłą. Jest to także uroczystość św. Jana Kantego, prezbitera, głównego patrona archidiecezji krakowskiej i miasta Krakowa. Ofiara na tacę przeznaczona jest na dalsze prace w kościele.
2. Raz w roku ofiara do puszek wspomagamy nasze seminarium w Ołtarzewie. Za tydzień będziemy gościć kapłana i kleryków z seminarium, Po każdej Mszy św. będzie można złożyć ofiarę na utrzymanie i remont seminarium w Ołtarzewie. Bóg zapłać.
3. W poniedziałek na godz. 19.30 zapraszamy do kościoła uczniów klas VIII przygotowujących się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.
4. We wtorek będziemy obchodzić wspomnienie św. Jana Pawła II, papieża.
5. We środę, 23 października, o godz. 19.00 zapraszamy na Ewangelizację na Barce. Kapitanem rejsu będzie ks. Marcello Stanzione, proboszcz włoskiej parafii Santa Maria La Nova a Campagna. Don Stanzione gości w naszej ojczyźnie na zaproszenie Fundacji Świętego Michała Archanioła z okazji X rocznicy powstania w Krakowie pierwszego w Archidiecezji krakowskiej Zastępu Rycerstwa Św. Michała Archanioła.
Spotkanie odbędzie się na Barce Aquarius obok mostu Dębnickiego i Jubilatu. Rejestracja: www.pallotti.fm.
6. Przez cały miesiąc październik zapraszamy na nabożeństwo różańcowe. Od poniedziałku do piątku na godz. 17.00 zapraszamy dzieci. Przez cały tydzień na godz. 17.30 wszystkich parafian.
7. Przez cały miesiąc listopad w kościołach prowadzonych przez księży pallotynów codziennie będą odprawiane 24 Msze św. za zmarłych polecanych nam w wypominkach. W naszej parafii zmarłych polecać będziemy w modlitwie różańcowej przez cały miesiąc o godz. 17.30. Msza św. będzie odprawiona w Dzień Zaduszny, 2 listopada, o godz. 9.00. Wypominki można składać w kancelarii i zakrystii.
8. Zapraszamy do chóru AMADEUM osoby, które wiedzą lub podejrzewają, że umieją śpiewać. Spotkanie organizacyjne odbędzie się w poniedziałek 21 października o godz. 19:30 w salce na plebanii.
9. Zapraszamy do udziału w pielgrzymkach: do Gruzji 4 11 listopada 2019 r. i do Ziemi Świętej w dniach 25 stycznia – 1 lutego 2020 r. Foldery znajdują się w zakrystii i w kancelarii.
Wszystkim Parafianom, Sympatykom naszego kościoła i Gościom życzymy pogody ducha i bogatych refleksji w nadchodzącym tygodniu.
Myśl tygodnia:
Dzięki zgodzie małe rzeczy rosną, przez niezgodę – wielkie upadają.

1. Przeżywamy XXVIII niedzielę zwykłą. Jest to XIX Dzień Papieski, obchodzony pod hasłem: „Wstańcie, chodźmy!”. Przed kościołami w całej Polsce odbywają się zbiórki ofiar na stypendia dla uzdolnionej młodzieży, czyli na inicjatywę budowania „Żywego pomnika Jana Pawła II”. Bóg zapłać za wspomożenie tej inicjatywy. W Arce Pana o godz. 18.00 będzie ostatnie w tym roku nabożeństwo fatimskie. Natomiast w naszej parafii na nabożeństwo fatimskie zapraszamy po Mszy św. o godz. 18.00. Z tego powodu nie będzie różańca przed Mszą św. Ofiara na tacę w przyszłą niedzielę będzie przeznaczona na dalsze prace w kościele.
2. Bóg zapłać wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie i poprowadzenie przeżytego wczoraj Pallotyńskiego Forum Ewangelizacyjnego „Odpowiedzialni. Nowa Huta+” na Hali Wanda. Dzięki Wam mogliśmy przeżyć wspólnie piękne chwile w braterskiej przyjaźni, zgromadzeni wokół Jezusa Chrystusa.
3. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu będziemy przeżywać:
– we wtorek – wspomnienie św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła;
– w środę – wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej;
– w czwartek – wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika;
– w piątek – święto św. Łukasza, ewangelisty; o godz. 18.00 serdecznie zapraszamy na Mszę św. w intencji ks. Łukasza.
4. Z okazji Dnia Edukacji w poniedziałek o godz. 9.00 zapraszamy na Mszę św. uczniów Liceum Królowej Apostołów. Natomiast na Mszę św. o godz. 18.00 zapraszamy wszystkich nauczycieli, wychowawców, pracowników szkół. Zapraszamy też nauczycieli, którzy pracują w szkołach poza parafią oraz emerytów. Po Mszy św. zapraszamy na spotkanie w kawiarence. We wtorek na godz. 8.00 zapraszamy na Mszę św. dla Szkoły Podstawowej im. Św. Wincentego Pallottiego.
5. Przez cały miesiąc październik zapraszamy na nabożeństwo różańcowe. Od poniedziałku do piątku na godz. 17.00 zapraszamy dzieci. Przez cały tydzień na godz. 17.30 wszystkich parafian.
6. Przez cały miesiąc listopad w kościołach prowadzonych przez księży pallotynów codziennie będą odprawiane 24 Msze św. za zmarłych polecanych nam w wypominkach. W naszej parafii zmarłych polecać będziemy w modlitwie różańcowej przez cały miesiąc o godz. 17.30. Wypominki można składać w kancelarii i zakrystii.
7. Zapraszamy do chóru AMADEUM osoby, które wiedzą lub podejrzewają, że umieją śpiewać. Spotkania organizacyjne odbędą się w dwa najbliższe poniedziałki: 14 i 21 października o godz. 19:30 w salce na plebanii.
8. Zapraszamy do udziału w pielgrzymkach: do Gruzji 4 11 listopada 2019 r. i do Ziemi Świętej w dniach 25 stycznia – 1 lutego 2020 r. Foldery znajdują się w zakrystii i w kancelarii.
Wszystkim Parafianom, Sympatykom naszego kościoła i Gościom życzymy pogody ducha i bogatych refleksji w nadchodzącym tygodniu.
Myśl tygodnia:
Dzięki zgodzie małe rzeczy rosną, przez niezgodę – wielkie upadają.

1. Przeżywamy XXVII Niedzielę zwykłą. Po Mszy św. o godz. 8.30 zmiana tajemnic różańcowych. Przed kościołem MATIO Fundacja Pomocy Rodzinom i Chorym na Mukowiscydozę prowadzi zbiórkę na dofinansowanie leczenia swoich podopiecznych.
2. Witamy w naszej wspólnocie ks. Grzegorza Wiktora SAC. Ks. Grzegorz jest nauczycielem katechezy w liceum Królowej Apostołów. Będzie też uczestniczył w życiu naszej parafii.
3. W poniedziałek po Mszy św. wieczornej będzie spotkanie Arcybractwa Straży Honorowej Najświętszego Serca Pana Jezusa.
4. Kandydaci do sakramentu bierzmowania z klasy VIII rozpoczynają przygotowania. Zapraszamy na Mszę św. inauguracyjną w poniedziałek, 7 października, na godz. 19.30. Mile widziana obecność rodziców.
5. Za tydzień będzie XIX Dzień Papieski, obchodzony pod hasłem: „Wstańcie, chodźmy!”. Przed kościołami w całej Polsce będzie odbywać się zbiórka ofiar na stypendia dla uzdolnionej młodzieży, czyli na inicjatywę budowania „Żywego pomnika Jana Pawła II”. Bóg zapłać za wspomożenie tej inicjatywy.
6. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu przeżywać będziemy:
– w poniedziałek – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej;
– w środę – święto bł. Wincentego Kadłubka, biskupa.
7. W niedzielę w Arce Pana o godz. 18.00 będzie ostatnie w tym roku nabożeństwo fatimskie. Natomiast w naszej parafii na nabożeństwo fatimskie zapraszamy w przyszłą niedzielę o godz. 18.00.
8. Przez cały miesiąc październik zapraszamy na nabożeństwo różańcowe. Od poniedziałku do piątku na godz. 17.00 zapraszamy dzieci. Natomiast przez cały tydzień na godz. 17.30 wszystkich parafian.
9. 12 października w sobotę, zapraszamy na 1-wsze Pallotyńskie Forum Ewangelizacyjne „Odpowiedzialni. Nowa Huta+” na Hali Wanda obok stadionu żużlowego. O godz. 8.30 rozpocznie się spotkanie dla seniorów. Na początku ks. Proboszcz zaprasza na kawę. O godz. 14.00 spotkanie dla młodzieży, które zakończy się Koronką do Bożego Miłosierdzia. Od godz. 16.00 spotkanie dla każdego: konferencje, godz. 19.15 Msza Św., a po niej koncert uwielbienia. Gościć będziemy m.in. bpa Janusza Mastalskiego, Wincentego Podobińskiego, Jana Budziaszka, Michała Bukowskiego, ks. Mikołaja Konarskiego, ks. Krzysztofa Kralkę i ks. Prowincjała Zenona Hanasa. Program jest na ulotkach przy wyjściu z kościoła. Liczymy na waszą obecność. W ramach duchowego przygotowania, zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu do naszego kościoła: w poniedziałek, wtorek i środę od godz. 6.00 do godz. 7.00.
10. Przyjmujemy wypominki. Można je składać w kancelarii i w zakrystii. Za wszystkich zmarłych w naszych domach pallotyńskich przez cały listopad będą odprawiane codziennie 24 Msze św. W naszej parafii będzie odmawiany codziennie różaniec o godz. 17.30.
11. Zapraszamy do udziału w pielgrzymkach: do Fatimy w dniach 24 – 28 października 2019 r., do Gruzji (zmiana terminu: 4 11 listopada 2019 r.) i do Ziemi Świętej w dniach 25 stycznia – 1 lutego 2020 r. Foldery znajdują się w zakrystii i w kancelarii.
Wszystkim Parafianom, Sympatykom naszego kościoła i Gościom życzymy miłej niedzieli i Bożego błogosławieństwa na każdy dzień.
Myśl tygodnia:
Dobrze jest oprzeć się o drugiego, bo nikt nie dźwiga życia sam.

5 października (sobota) nie ma Mszy z modlitwą o uzdrowienie.

1. Dzisiaj przeżywamy XXVI Niedzielę zwykłą. Za tydzień po Mszy św. o godz. 8.30 zmiana tajemnic różańcowych.
2. W przyszła niedzielę przed kościołem MATIO Fundacja Pomocy Rodzinom i Chorym na Mukowiscydozę przeprowadzi zbiórkę na dofinasowanie leczenia swoich podopiecznych.
3. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu wspominać będziemy:
– w poniedziałek – św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła;
– we wtorek – św. Teresę od Dzieciątka Jezus, dziewicę i doktora Kościoła;
– w środę – świętych Aniołów Stróżów;
– w czwartek – jest to I czwartek miesiąca – o godz. 17.30 różaniec w intencji powołań;
– w piątek – św. Franciszka z Asyżu, Jest to I piątek miesiąca. O godz. 8.00 Msza św. szkolna. Od godz. 9.00 odwiedzimy chorych w domach. Od godz. 17.00 możliwość spowiedzi;
– w sobotę – św. Faustynę Kowalską, dziewicę. Jest to I sobota miesiąca. Po Mszy św. wieczornej czuwanie I sobotnie do godz. 21.00.
4. Młodzież klas 7-mych przygotowującą się do sakramentu Bierzmowania zapraszamy na spotkanie w poniedziałek, 30 września, o godz. 18.00 do szkoły przy ul. Bulwarowej 33.
5. Przez cały miesiąc październik zapraszamy na nabożeństwo różańcowe. Od poniedziałku do piątku na godz. 17.00 zapraszamy dzieci, natomiast na godz. 17.30 wszystkich parafian.
6. Zapraszamy na stacjonarny Kurs Przemiany Myślenia w sobotę, 5 października, do Niepołomic. Szczegóły na ulotkach i na plakacie.
7. 12 października, w sobotę, organizujemy 1-wsze Pallotyńskie Forum Ewangelizacyjne „Odpowiedzialni. Nowa Huta+” na Hali Wanda obok stadionu żużlowego.
Zapraszamy serdecznie na to wydarzenie. Do południa szczególnie liczymy na obecność naszych seniorów a po południu młodych, rodzin, wspólnot. Więcej informacji na plakatach i ulotkach. Będziemy na bieżąco informować o tym wydarzeniu.
8. W ramach przygotowania do Forum, Ewangelizacyjnego zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu w czwartek 3 października. Rozpoczęcie po Mszy św. wieczornej ok. godz. 18.30, zakończenie o godz. 21.00. W czasie Adoracji będzie można skorzystać z Sakramentu Pokuty.
9. Zapraszamy do udziału w pielgrzymkach: do Fatimy w dniach 24 – 28 października 2019 r.(zapraszamy na spotkanie przed tą pielgrzymką we wtorek, 1 października, o godz. 19.00 do Sali parafialnej), do Gruzji (zmiana terminu: 4 11 listopada 2019 r.) i do Ziemi Świętej w dniach 25 stycznia – 1 lutego 2020 r. Foldery znajdują się w zakrystii i w kancelarii.
Wszystkim Parafianom, Sympatykom naszego kościoła i Gościom życzymy dobrej niedzieli i wszelkiego błogosławieństwa na każdy dzień.
Myśl tygodnia:
Żeby człowieka usłyszeć, wystarczy go wysłuchać, zamiast przesłuchiwać.

1. Dzisiaj przeżywamy XXV Niedzielę zwykłą. W ubiegłym tygodniu na prace w kościele zebraliśmy na tacę 6100 zł., w kopertach 3470 zł. Bóg zapłać.
2. W poniedziałek zakończyliśmy wizytacje kanoniczną ks. bp. Janusza Mastalskiego. Pragniemy bardzo podziękować za zaangażowanie się w tą uroczystość wszystkim wspólnotom które dokonały prezentacji swoje pracy, osobom wręczającym kwiaty i przemawiającym. Pragniemy również podziękować wszystkim, którzy włączyli się w organizację odpustu parafialnego i 20-tej rocznicy powstania naszej Parafii: przygotowującym procesję, chórowi Amadeum, orkiestrze, piłkarzom. piekącym ciasta, a szczególnie Piekarni-Cukierni „Krakowskie Wypieki”, która ofiarowała nam ciastka,. Bóg zapłać za pomoc dla Hospicjum im. św. Łazarza.
3. W kalendarzu liturgicznym będziemy wspominać w tym tygodniu:
 w poniedziałek – św. Pio z Pietrelciny, prezbitera;
 w piatek – św. Wincentego a Paulo, prezbitera;
 w sobotę – św. Wacława, męczennika.
4. Zapraszamy wszystkich ministrantów i lektorów, kandydatów na lektorów oraz chętnych, którzy pragnęliby wstąpić do Służby Liturgicznej, na zbiórkę w każdą sobotę o godz. 10.30.
5. Zapraszamy dzieci i młodzież na zbiórki scholii w każdą niedzielę o godz. 10.00.
6. 12 października, w sobotę, organizujemy 1. Pallotyńskie Forum Ewangelizacyjne „Odpowiedzialni. Nowa Huta+” na Hali Wanda obok stadionu żużlowego.
Zapraszamy serdecznie na to wydarzenie. Do południa szczególnie liczymy na obecność naszych seniorów a po południu młodych, rodzin, wspólnot. Więcej informacji na plakatach i ulotkach. Będziemy na bieżąco informować o tym wydarzeniu
7. Zapraszamy do udziału w pielgrzymkach: do Fatimy w dniach 24 – 28 października 2019 r., do Gruzji (zmiana terminu: 4 – 11 listopada 2019 r.) i do Ziemi Świętej w dniach 25 stycznia – 1 lutego 2020 r. Foldery znajdują się w zakrystii i w kancelarii.
Wszystkim Parafianom, Sympatykom naszego kościoła i Gościom życzymy miłej niedzieli i dobrego tygodnia.
Myśl tygodnia:
Coś uczynił dobrego, nie żałuj nigdy tego.

1. Dzisiaj przeżywamy XXIV Niedzielę zwykłą. Ofiara na tacę przeznaczona jest na dalsze prace w naszym kościele.
2. Ks. bp Janusz Mastalski rozpoczyna wizytację kanoniczną w naszej Parafii. O godz. 7.00 i 10.00 będą Msze św. dla parafian, sympatyków i gości (osoby starsze). Na godz. 8.30 zapraszamy Róże Żywego Różańca, Radę Parafialną, Arcybractwo Straży Honorowej Najświętszego Serca Pana Jezusa, a na godz. 18.00 wszystkie Wspólnoty naszej Parafii. Słowo Boże na tych Mszach św. będzie głosił Jego Ekscelencja. O godz. 19.00 będzie prezentacja Wspólnot: Wspólnota Nowej Ewangelizacji, Zespół Szkół Pallotyńskich, schola, ministranci i lektorzy, nauczyciele, Wspólnota Rodzin, chór AMADEUM, drużyna piłkarska, PALLOTTI.FM. W poniedziałek ks. Biskup odwiedzi Zespół Szkół Pallotyńskich, Zespół Szkół Specjalnych oraz Domy Pomocy Społecznej na os. Sportowym i Szkolnym.
3. Dzisiaj w Limburgu będzie miała miejsce beatyfikacja ks. Richarda Henkesa, pallotyna. Będzie to pierwsza beatyfikacja w diecezji Limburg. Uroczystościom przewodniczyć będzie przedstawiciel papieża Franciszka, Kardynał Kurt Koch – przewodniczący Papieskiej Rady ds. Popierania Jedności Chrześcijan. Transmisję z Beatyfikacji przeprowadzi Pallotyńskie Radio Ewangelizacyjne Pallotti.FM. Już od godziny 13.30 rozpocznie się transmisja z Katedry Limburskiej. Wydarzenie to będzie można słuchać w internecie, na stronie radia www.pallotti.fm, w aplikacji mobilnej Pallotti.FM oraz oglądać na YouTube wpisując w wyszukiwarkę Pallotti.FM.
4. W tym tygodniu w liturgii obchodzić będziemy:
– w poniedziałek – wspomnienie świętych męczenników Korneliusza, papieża, i Cypriana, biskupa;
– w środę – święto św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona Polski;
– w piątek – wspomnienie św. męczenników Andrzej Kim Taegom, prezbitera i Pawła Chong Hasang i Towarzyszy,
– w sobotę – święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty.
5. Zapraszamy wszystkich ministrantów i lektorów, kandydatów na lektorów oraz chętnych, którzy pragnęliby wstąpić do Służby Liturgicznej, na zbiórkę w każdą sobotę o godz. 10.30.
6. Zapraszamy dzieci i młodzież na zbiórki scholii w każdą niedzielę o godz. 10.00.
7. 12 października, w sobotę, organizujemy 1. Pallotyńskie Forum Ewangelizacyjne „Odpowiedzialni. Nowa Huta+” na Hali Wanda obok stadionu żużlowego.
Zapraszamy serdecznie na to wydarzenie. Do południa szczególnie liczymy na obecność naszych seniorów a po południu młodych, rodzin, wspólnot. Więcej informacji na plakatach i ulotkach. Będziemy na bieżąco informować o tym wydarzeniu.
8. Zapraszamy do udziału w pielgrzymkach: do Fatimy w dniach 24 – 28 października 2019 r., do Gruzji (zmiana terminu: 4 – 11 listopada 2019 r.) i do Ziemi Świętej w dniach 25 stycznia – 1 lutego 2020 r. Foldery znajdują się w zakrystii i w kancelarii.
Wszystkim Parafianom, Sympatykom naszego kościoła i Gościom życzymy miłej niedzieli i Bożego błogosławieństwa w pracach całego kościoła.
Myśl tygodnia:
Zgięte kolana i złożone ręce są gestami wolnego człowieka.

 

BŁ. RYSZARD HENKES SAC
Pallotyn, męczennik z Dachau

Richard Henkes urodził się w 1900 roku w dużej katolickiej rodzinie. Przez siedem lat uczęszczał do szkoły podstawowej w Ruppach, chcąc zostać misjonarzem. W 1912 r. Został powołany do wojska, ale nie musiał już iść na front. W 1919 r. jako absolwent liceum wstąpił do nowicjatu pallotynów w Limburgu, gdzie w 1925 roku przyjął święcenia kapłańskie. Od 1926 r. pracował jako nauczyciel i wychowawca w różnych szkołach pallotyńskich, najpierw na Zachodzie, zwłaszcza w domu nauki Schoenstatt, a od 1931 r. Na wschodzie, na terenie ówczesnych Niemiec w Katscher (Kietrz), Frankenstein (Ząbkowice Śląskie) i Strandorf (Strahovice, dziś Czechy). Wkrótce po dojściu nazistów do władzy ojciec Henkes wystąpił przeciwko ideologii narodowo-socjalistycznej na kazalnicy i w szkołach za co był prześladowany przez gestapo. Po raz przesłuchano go w 1937 r. z powodu kazania wygłoszonego w jego rodzinnym mieście. Za drugim razem był sądzony przed specjalnym sądem we Wrocławiu za zniesławienie Hitlera. Wyrok nie został jednak ogłoszony na skutek amnestii, ogłoszonej po włączeniu Austrii do Rzeszy Niemieckiej. Po kazaniu w Branitz, w którym przeciwstawił nazistowskich oficerów z męczennikami z czasów rzymskich, ojciec Henkes został aresztowany 8. Marca 1943 w Raciborzu, a stamtąd 10 lipca przewieziony został do obozu koncentracyjnego w Dachau. Także tam, prowadził on życie religijne, dzielił się jedzeniem z innymi i głosił słowo Boże uwięzionym współbraciom. Po wybuchu epidemii tyfusu pod koniec 1944 r., ojciec Henkes zgłosił się na ochotnika, aby dołączyć do pacjentów w swoim bloku 17 i opiekować się nimi. W połowie lutego 1945 r. zaraził się i zmarł w dniu 22 lutego 1945. Po wojnie prochy zostały przywiezione do Limburga przez powracających pallotynów, gdzie odbył się uroczysty pogrzeb.

1. Dzisiaj przeżywamy XXIII Niedzielę zwykłą. Na Mszy św. o godz. 18.00 będziemy dziękować za tegoroczną pielgrzymkę na Jasną Górę. Zapraszamy szczególnie tych pielgrzymów, którzy tworzyli grupę z naszej Parafii. Taca w przyszłą niedzielę będzie przeznaczona na dalsze prace przy kościele.
2. W ubiegłym tygodniu przed kościołem zebrano na rzesz Hospicjum św. Łazarza 5295,52 zł., natomiast na meczu – 5670,39 zł. Bóg zapłać za złożone ofiary.
3. W przyszłą niedzielę w naszej Parafii ks. bp Janusz Mastalski przeprowadzi wizytację kanoniczną. O godz. 7.00 i 10.00 będą Msze św. dla parafian, sympatyków i gości (osoby starsze). Na godz. 8.30 zapraszamy Róże Żywego Różańca, Radę Parafialną, Arcybractwo Straży Honorowej Najświętszego Serca Pana Jezusa, a na godz. 18.00 wszystkie Wspólnoty naszej Parafii. Słowo Boże na tych Mszach św. będzie głosił Jego Ekscelencja. O godz. 19.00 będzie prezentacja Wspólnot: Wspólnota Nowej Ewangelizacji, Zespół Szkół Pallotyńskich, schola, ministranci i lektorzy, nauczyciele, Wspólnota Rodzin, chór AMADEUM, drużyna piłkarska, PALLOTTI.FM. W poniedziałek ks. Biskup odwiedzi Zespół Szkół Pallotyńskich, Zespół Szkół Specjalnych oraz Domy Pomocy Społecznej na os. Sportowym i Szkolnym.
4. W gazetce parafialnej znajduje się list Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego, Metropolity Krakowskiego o obchodach tegorocznego święta Podwyższenia Krzyża Św. W naszym kościele będzie to adoracja po wieczornej Mszy św. w sobotę.
5. W tym tygodniu w liturgii obchodzić będziemy:
– w poniedziałek – wspomnienie bł. Anieli Salawy, dziewicy;
– w piątek – wspomnienie św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła,
– w sobotę – święto Podwyższenia Krzyża Świętego.
6. W sobotę 14 września, w Święto Podwyższenia Krzyża Św., nasza parafia zaproszona jest na odpust do Mogiły na godz. 18.00.
7. Zapraszamy wszystkich ministrantów i lektorów, kandydatów na lektorów oraz chętnych, którzy pragnęliby wstąpić do Służby Liturgicznej, na zbiórkę w każdą sobotę o godz. 10.30.
8. Zapraszamy dzieci i młodzież na zbiórki scholi w każdą niedzielę o godz. 10.00.
9. Zapraszamy do udziału w pielgrzymkach: do Fatimy w dniach 24 – 28 października 2019 r., do Gruzji (zmiana terminu: 4 – 11 listopada 2019 r.) i do Ziemi Świętej w dniach 25 stycznia – 1 lutego 2020 r. Foldery znajdują się w zakrystii i w kancelarii.
Wszystkim Parafianom, Sympatykom naszego kościoła i Gościom życzymy miłej niedzieli i Bożego błogosławieństwa w pracach całego tygodnia.
Myśl tygodnia:
Poznać łatwo w starości, jaki kto był w młodości.

 

PLAN WIZYTACJI KANONICZNEJ
ks. bp Janusz Mastalski
Parafia Matki Bożej Pocieszenia – Księża Pallotyni Kraków
15-16 wrzesień 2019 r.

15 wrzesień (niedziela)

7.00 Msza Święta dla parafian, sympatyków i gości (osoby starsze)
8.30 Msza Święta dla parafian, sympatyków i gości (Róże Żywego Różańca, Rada Parafialna, Arcybractwo Straży Honorowej NSPJ)
10.00 Msza Święta dla parafian, sympatyków i gości
18.00 Msza Święta dla parafian, sympatyków i gości oraz Wspólnot.
19.00 Prezentacja Wspólnot działających na terenie naszej Parafii: Wspólnota Nowej Ewangelizacji, Zespół Szkół Pallotyńskich, schola, ministranci i lektorzy, nauczyciele, Wspólnota Rodzin. Chór AMADEUM, drużyna piłkarska, PALLOTTI.FM
Zakończenie wizytacji.

16 wrzesień (poniedziałek)

Wizytacja Szkół

9.00 Zespół Szkół Pallotyńskich
9.30 Zespół Szkół Specjalnych
10.30 odwiedziny w DPS na os. Sportowym i szkolnym (możliwa Msza Św.)

1. Obchodzimy odpust parafialny. Zapraszamy na uroczystą sumę odpustową o godz. 11.30, którą odprawi ks. Zenon Hanas SAC, Prowincjał. Zostaną poświęcone trzy witraże roślinne. Na pozostałych Mszach św. Słowo Boże głosi ks. Marcin Gontarz SAC. Zmiana tajemnic różańca o godz. 11.15 (przed Mszą św. odpustową). O godz. 16:00 na stadionie WANDA nasza drużyna parafialna rozegra mecz charytatywny na rzecz Hospicjum z pierwszoligowym zespołem z naszej Dzielnicy: WANDA Nowa Huta – drużyna kobiet. Do wylicytowania w przerwie meczu będą między innymi koszulki piłkarskie z autografami Jakuba Błaszczykowskiego i piłkarzy Wisły Kraków, będą również piłki z ich autografami. Dla dzieci będzie darmowa zjeżdżalnia. Przez cały dzień będzie można złożyć ofiarę do puszek na rzecz Hospicjum. Dziękujemy za ciasta upieczone na dzisiejszą uroczystość. Zapraszamy przed kościół do wspólnego świętowania.
2. W tym tygodniu w liturgii przeżywać będziemy:
– we wtorek – wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła,
– w czwartek – I czwartek miesiąca; w tym dniu od godz. 17.00 zapraszamy na adoracje i modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne,
– w piątek – jest to 1-szy piątek miesiąca. O godz. 8.00 Msza św. dla Szkoły Podstawowej im. św. Wincentego Pallottiego. Od godz. 9.00 odwiedzimy chorych. Od godz. 17.00 – adoracja i spowiedź
– w sobotę – I sobota miesiąca. O godz. 15.00 zapraszamy na Mszę św. z modlitwą o uzdrowienie. Po Mszy św. wieczornej czuwanie I sobotnie do godz. 21.00.
3. W poniedziałek, 2 września, rozpoczynamy rok szkolny. Zapraszamy na Mszę św. dla Liceum im. Królowej Apostołów oraz klas VII i VIII Szkoły Podstawowej na godz. 8.00, dla klas II – VI Szkoły Podstawowej im. św. Wincentego Pallottiego na godz. 9.00, dla Zespołu Szkół Specjalnych – na godz. 10.15. O godz. 16.00 zapraszamy uczniów klas pierwszych na poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych.
4. W przyszła niedzielę na Mszy św. o godz. 18.00 będziemy dziękować za tegoroczną pielgrzymkę na Jasną Górę. Zapraszamy szczególnie tych pielgrzymów, którzy tworzyli grupę z naszej Parafii.
5. W poniedziałek po Mszy św. wieczornej zapraszamy na spotkanie Arcybractwa Straży Honorowej Najświętszego Serca Pana Jezusa.
6. Zapraszamy wszystkich ministrantów i lektorów, kandydatów na lektorów oraz chętnych, którzy pragnęliby wstąpić do Służby Liturgicznej, na zbiórkę w każdą sobotę o godz. 10.30.
7. Zapraszamy dzieci i młodzież na zbiórki scholii w każdą niedzielę o godz. 10.00.
8. Zapraszamy do udziału w pielgrzymkach: do Fatimy w dniach 24 – 28 października 2019 r., do Gruzji (zmiana terminu: 4 – 11 listopada 2019 r.) i do Ziemi Świętej w dniach 25 stycznia – 1 lutego 2020 r. Foldery znajdują się w zakrystii i w kancelarii.
Wszystkim Parafianom, Sympatykom naszego kościoła i Gościom życzymy Bożych darów. Niech Matka Boża Pocieszenia, nasza patronka, otacza nas płaszczem opieki.
Myśl tygodnia:
To serce daje kolor wszystkiemu, co człowiek widzi, słyszy i wie.

31 sierpnia (sobota)

18.00 Uroczysta Msza Święta na rozpoczęcie Jubileuszu pod przewodnictwem bp Andrzeja Przybylskiego (Częstochowa) z poświęceniem Drogi Krzyżowej

20.30 Modlitwa Różańcowa z Nowenną do Matki Bożej Pocieszenia zakończona Procesją światła.

1 września (niedziela)

11.30 Suma Odpustowa pod przewodnictwem ks. Zenona Hanasa SAC, Wyższego Przełożonego Prowincji Chrystusa Króla. Poświęcenie witraży.