Fatima, Objawień Maryjnych 18-21.10.2018

1 DZIEŃ :  KRAKÓW – LIZBONA – FATIMA

11:00 Transfer na lotnisko w  Krakowie Balicach. 13:45- 16.15 przelot do Lizbony. Zwiedzanie zabytkowych miejsc Lisbony takich jak: kościół św. Antoniego, monumentalna dzielnica Lizbony – gdzie zabytki są jak otwarta księga historii tego kraju, gdzie zakony odegrały ważną rolę – wieża Belem, Pomnik Odkrywców, Klasztor Hieronimitów.

Transfer z Lizbony do Fatimy. Zakwaterowanie w hotelu w Fatimie. Obiadokolacja. Nocleg.

2 -3 DZIEŃ: FATIMA – ALJUSTREL – VALINHOS

Msza Święta. Śniadanie. Nawiedzenie  sanktuarium: Cova da Iria- Capelinha – kaplica stojąca w miejscu objawień Matki Bożej małym pastuszkom: Łucji, Franciszkowi i Hiacyncie, Bazylika Matki Boskiej Różańcowej z grobami Franciszka i Hiacynty. Uczestnictwo w drodze krzyżowej prowadzącej do wioski Valinhos – miejsca objawień Anioła Portugalii oraz do wioski Aljustrel, gdzie znajdują się domy rodzinne Franciszka i Łucji. Zwiedzanie wystaw poświęconych objawieniom. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Udział w wieczornym różańcu i procesji Maryjnej ze świecami. Nocleg.

4 DZIEŃ: BATHALA-NAZARE-LIZBONA – KRAKÓW

. Msza święta. Śniadanie. Zwiedzanie zespołu klasztornego Matki Boskiej Zwycięskiej w miejscowości Batalha – wspaniały przykład późnego gotyku portugalskiego, z grobowcami władców portugalskich, wpisany na światową listę UNESCO.   Nazare – dawnej uroczej wioski rybackiej i starego sanktuarium maryjnego, dziś najbardziej znanego kurortu w tej części wybrzeża. Zwiedzanie zabytkowych miejsc Lisbony takich jak: kościół św. Antoniego, monumentalna dzielnica Lizbony – gdzie zabytki są jak otwarta księga historii tego kraju, gdzie zakony odegrały ważną rolę – wieża Belem, Pomnik Odkrywców, Klasztor Hieronimitów.

17.40- 22.35 przelot samolotem z Lizbony do Krakowa.

Cena 1100zł + 200 euro

Cena obejmuje:

– bilet lotniczy na trasie Kraków-Lizbona-Kraków  (2 bagaże podręczne: 1 bagaż o wadze max. 10 kg  i maksymalnych wymiarach  55x40x20 cm oraz 1 mała torebka lub 1 mały plecak o wymiarach 35x20x20 cm)

• ubezpieczenie KL i NNW
    – transfer z lotniska Lizbona-Fatima-Lizbona
    – 3 noclegi w hotelu (pokoje 2,3 os z łazienkami)
    – wyżywienie HB (3 śniadania i 3 obiadokolacje )
    – opieka pilota-przewodnika

Zabronione jest przewożenie:

• substancji płynnych w objętości większej niż 100 ml (napoje,perfumy, kremy, pianki, pasty, itp). Wszystkie kosmetyki muszą być spakowane w przeźroczystą kosmetyczkę lub przeźroczysty woreczek)
  • ostrych narzędzi (noży, scyzoryków, nożyczek, pilników do paznokci, itp)

Cena nie obejmuje:

• dopłaty do pokoju 1 os -80 eur
  • dodatkowych bagaży: duży bagaż rejestrowany do 20 kg – 170 zł
  • zestawów słuchawkowych – 6 Euro

Przy zapisie prosimy o wpłatę zaliczki w wysokości min. 1000zł/os oraz podanie następujących danych:

imię i nazwisko uczestnika, data urodzenia, adres, nr telefonu kontaktowego, numer i datę ważności dokumentu tożsamości  (dowód osobistegy lub paszport).

Pozostała kwota w zlotych i euro płatna  do 30 dni przed wyjazdem.

Pielgrzymka lotnicza do Paryża

14-18.11.2018

1 dzień

13.00   Zbiórka uczestników i przejazd na lotnisko Kraków Balice. Msza Święta w kalicy lotniska.

15.50-18.10 przelot samolotem do Paryża.

Zakwaterowanie w hotelu,.

Nawiedzenie Bazyliki  SACRE-COEUR na wzgórzu MONTMARTRE

Obiadokolacja w restauracji przy PLACU DU TERTRE.

Nocleg

2 dzień

Śniadanie.

Zwiedzanie najstarszej części Paryża – wyspy LA CITE: KATEDRA NOTRE DAME, PAŁAC SPRAWIEDLIWOŚCI, CONCIERGERIE i wyspy ŚW. LUDWIKA. Zwiedzania zabytków związanych z wielką emigracją Polaków po powstaniu listopadowym: BIBLIOTEKA POLSKA, Hotel LAMBERT. CMENTARZ PERE LACHAISE z grobem Fryderyka Chopina.

Obiadokolacja.

Powrót do hotelu na nocleg.

3 dzień

Śniadanie.

Wyjazd do SAINT DENIS- zwiedzanie najstarszej katedry gotyckiej z grobowcami królów Francji. Nawiedzenie KAPLICY CUDOWNEGO MEDALIKA oraz KAPLICY WINCENTEGO A PAULO

DZIELNICA ŁACIŃSKA  PANTHEON, PAŁAC LUKSEMBURSKI., SORBONA.

Obiadokolacja, nocleg.

4 dzień

Zwiedzanie centrum: WIEŻA EIFFLA  oraz PAŁAC INWALIDóW. Zwiedzanie najsłynniejszego muzeum świata –  LOUVRE

Wieczorem REJS PO SEKWANIE .

Obiadokolacja, nocleg.

5 dzień

Śniadanie

Msza święta

Plac Concorde, Pola Elizejskie, Łuk Tryumfalny

15.00 Przejazd na lotnisko

17.50 Przelot samolotem do Krakowa (przylot 20.05)

Przejazd do parafii Matki Bożej Pocieszenia.

cena: 1100 zł + 250 Euro

Cena zawiera:

• Przelot samolotem na trasie Kraków-Paryż, Paryż -Kraków
  • Bagaż podręczny o wymiarach 56x45x25cm
  • Zakwaterowanie w hotelu *** w pokojach dwuosobowych z łazienkami
  • Wyżywienie HB (4śniadania i 4 obiadokolacje)
  • Opieke pilota -przewodnika
  • ubezpieczenie KL i NNW

Cena nie zawiera:

• bagażu rejestrowanego: torba o wadze do 15 kg – 90 zł za lot, torba o wadze do 23 kg – 106 zł za lot, torba o wadze do 26 kg – 160 zł za lot
  • dopłaty do pokoju 1 os. – 80 Euro
  • biletów wstępu do zwiedzanych obiektów ok 35 oraz biletów komunikacji publicznej w Paryżu ok 25 EUR