Fatima Stulecie Objawień Maryjnych 17-20.11.2017 ( dodatkowy termin)

1 DZIEŃ : Kraków – LIZBONA – FATIMA
12:20 wylot z Krakowa do Lizbony.
Transfer z Lizbony do Fatimy. Zakwaterowanie w hotelu w Fatimie. Obiadokolacja. Nocleg.

2 -3 DZIEŃ: FATIMA – ALJUSTREL – VALINHOS
Śniadanie. Zwiedzanie Sanktuarium: Capelinha – kaplica stojąca w miejscu objawień Matki Bożej małym pastuszkom: Łucji, Franciszkowi i Hiacyncie; Bazylika Matki Boskiej Różańcowej z grobami Franciszka i Hiacynty. Uczestnictwo w drodze krzyżowej prowadzącej do wioski Valinhos – miejsca objawień Anioła Portugalii oraz do wioski Aljustrel, gdzie znajdują się domy rodzinne Franciszka i Łucji. Zwiedzanie. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

4 DZIEŃ: BATHALA-NAZARE-LIZBONA – KATOWICE
Śniadanie. Msza święta.Zwiedzanie zespołu klasztornego Matki Boskiej Zwycięskiej w miejscowości Batalha – wspaniały przykład późnego gotyku portugalskiego, z grobowcami władców portugalskich, wpisany na światową listę UNESCO. Nazare – dawnej uroczej wioski rybackiej i starego sanktuarium maryjnego, dziś najbardziej znanego kurortu w tej części wybrzeża. Zwiedzanie zabytkowych miejsc Lisbony takich jak: kościół św. Antoniego, monumentalna dzielnica Lizbony – gdzie zabytki są jak otwarta księga historii tego kraju, gdzie zakony odegrały ważną rolę – wieża Belem, Pomnik Odkrywców, Klasztor Hieronimitów.
21:45 wylot do Katowic w godzinach wieczornych.
Powrót do Krakowa ok godziny 4:00 w dniu 21.11.2017

Cena 1500zł + 200 euro

Cena obejmuje:
– przelot samolotem
− ubezpieczenie KL i NNW
– transfer z lotniska Lizbona-Fatima-Lizbona
− transfer z lotniska w Katowicach do Krakowa
– 3 noclegi w hotelu pokoje 2,3 os z łazienkami
– wyżywienie HB (3 śniadania i 3 obiadokolacje )
– opieka pilota-przewodnika
− duży bagaż podręczny o wymiarach 56x45x25cm
Zabronione jest przewożenie:
− substancji płynnych w objętości większej niż 100 ml (napoje,perfumy, kremy, pianki, pasty, itp). Wszystkie kosmetyki muszą być spakowane w przeźroczystą kosmetyczkę lub przeźroczysty woreczek)
− ostrych narzędzi (noży, scyzoryków, nożyczek, pilników do paznokci, itp)
Cena nie obejmuje:
− dopłaty do pokoju 1 os -80 eur

Przy zapisie prosimy o wpłatę zaliczka w wysokości min. 500zł/os oraz podanie następujących danych:
imię i nazwisko uczestnika, data urodzenia, adres, nr telefonu kontaktowego, nr i datę ważności dowodu osobistego lub paszportu.